Tulihan se sieltä, totuus nimittäin:
http://kullervokalervonpoika.wordpress.com/2008/05/08/hs-greenpeace-ei-ole-kansalaisjarjesto/
http://kullervokalervonpoika.wordpress.com/2008/05/08/hs-greenpeace-ei-ole-kansalaisjarjesto/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Saksassa tapahtui hirveitä 1930- ja 1940-luvuilla. Ne tapahtumat eivät olisi olleet mahdollisia ilman näiden 24000 suomalaisen Greenpeacen kannattajan laisia auktoriteettiuskoisia ihmisiä, jotka uskovat erehtymättömään johtajaan ja tehokkuuteen.
Saksan tapahtumat olivat seurausta nationalismista. Juuri tähän tuo Kullervo Kalervonpoika uskoo. Uskotko sinäkin?
"jotka uskovat erehtymättömään johtajaan ja tehokkuuteen."
Tehokkuus on syy miksi ihminen tuhoaa juuri nyt maapalloa. Näin ei voi jatkua kauan. Jos haluat että maapallo säilyy asumiskelpoisena lapsillesikin, niin karsasta kaikkea mihin on liitetty sana "tehokkuus" tai "kasvu"
Yleisperiaate historiassa on ja on ollut se, että demokraattisesti hallitut kansallisvaltiot eivät hyökkäile toistensa kimppuun.
Greenpeace on militantti terrorijärjestö jota johtaa Pohjoismaissa 20 ihmistä - muut 24000 touhussa mukana olevaa hölmöä ovat Leninin määritteen mukaan ns. hyödyllisiä idiootteja.
tehokasta Greenpeacea.