Eli siis ku tytöillä nyt luonnostaan on aina tälläsii et kerrotaa huolii mieasioissa ja jaetaa niit kavereitten kaa ja näi... näytetää ihanii rakkausviestejä mitä kundi on lähettäny ja tällätstä. Kerrotaa ja pyydetää apuu yms. Ni mielenkiinnosta kyselisin, et onks jätkillä samanlaisii juttui? tai sillee...? no jos joku ymmärs ja osaa vastaa, ni kiva :P
Tulee vaa aina mielee et ku lähettää viestin tjtn jollekki ni kui todennäköstä saattais olla et jätkä näyttää viestinä kavereille ja kyselee nuvoja tai mielipiteitä, niinku tytöt aika usein tekevät? :)
Tulee vaa aina mielee et ku lähettää viestin tjtn jollekki ni kui todennäköstä saattais olla et jätkä näyttää viestinä kavereille ja kyselee nuvoja tai mielipiteitä, niinku tytöt aika usein tekevät? :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
niin no tuleehan siitä vähän kavereitten kanssa juteltua mutta ei välttämättä niin vakavasti enkä ite ainakaan mitään yksityiskohtia niille kerro paitsi että parhaalle kaverille jonka oon tuntenut tosi pitkään sen kanssa puhutaan suurinpiirtein ihan kaikesta
ei ole ainakaan enää tällä iällä(24) törmännyt moiseen eli aikalailla jää omiksi tulkinnoiksi ja salaisuuksiksi kaikki lähetetyt ja vastaanotetut viestit. mua ainakin ahdistais ja varmaan loukkaantuisinkin jos omia viestejäni analysoitaisiin jossakin tyttöporukassa...kirje salaisuus!
mut hyvät kevään jatkot...
Itse ainakin jaan viestejä jotka saan tyttöystävältäni. Tai jakaa on väärä sana, koska näytän niitä vaan yhelle tyypille. Ja tämä henkilö on naispuolinen hyvä ystäväni. Hän osaa aina auttaa ja auttaa minua ymmärtämään naisia paremmin. En kai ikinä näyttäisi minulle tulleita viestejä miespuolisille kavereilleni. En usko, että heistä kukaan edes pystyisi ymmärtämään. Onhan se niin, että nainen ymmärtää naista parhaiten. Todennäköisyys taitaa kuitenkin olla aika pieni. Suomalaiset miehet olemme vähän tällaisia. Naisasiat halutaan pitää omina salaisuuksina. En toki halua, että kaikki viestini menisivät kaikkien tyttöjen tietoon, sen jälkeen ei pystyisi lähettämään mitään aidosti.
No toi tietysti riippuu...mutta pääsääntösesti pojat ei oikeastaan ikinä näytä ihan konkreettisesti sitä viestiä, mutta saattaa just parhaalle kaverille kertoa ainakin jotain sen sisällöstä. Ja yleisesti tohon vois vastata niin yksinkertaisesti, että pojat on paljon vaitonaisempia noitten asioitten kanssa kun tytöt.
No kyl sitä kaveriporukas aina välil tytöistä puhutaan mutta ei mitenkään vakavasti.. Enemmän vaan heitellään läppää.. riippuu toki porukasta :)
jos mulle lähettäs joku tyttö viestiä niin enpä mä siitä kavereille kertois.. tietty jos on sellasia kavereita joille kerrotaan kaikki mahdolline niin kai sit viestitkin.. itse en tälläistä harrasta
myös pojatkin tekee näin, jätkät näyttää aina tekstiviestejä koulussa kertoo mitä viikonloppuna kävi kun oli tavannut tytön, kysyy milloin tapaatte seuraavan kerran, neuvoo,tukee aina kaikki parhaansa mukaan ja kannusttaa, mäkin yhen kaverin kanssa autettiin yhtä poikaa tutustumaan yhteen tyttöön kun ei itse uskaltanut aloittaa :)
Kyllä mä ainaki juttelen hyvän kaverini kanssa. Noista asioista. :)