Lainaraato: Miten tässä nyt näin kävi?

Miten tässä nyt näin kävi? Asunto meni pakkohuutokauppaan, ja vaimo lähti kävelemään. Nyt on 100 t. euroa velkaa, ja pakko mennä vuokralle. Miksi olin niin tyhmä että ostin kuplahintaan asunnon?
3185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kun läski-isäntä kapusi päälle.

Äänestä
  • huonoa:)

    Äänestä

Ostit vuosi sitten asunnon 300000 eurolla ja jouduit nyt myymään sen. 1Q2008 romahduksen takia saitkin talosta vain 306000 euroa. Veroakin piti maksaa. Tästä järkyttyneenä lähdit vähän kiertämään maailmaa ja nollaamaan tilannetta. Matkalasku oli järkyttävät 104000 euroa.

Lopputuloksena olet nyt vuokralla ja sinulla on 100000 euroa velkaa. Mutta olipa hauska reissu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten tässä nyt näin kävi kirjoitti:

Miten tässä nyt näin kävi? Asunto meni pakkohuutokauppaan, ja vaimo lähti kävelemään. Nyt on 100 t. euroa velkaa, ja pakko mennä vuokralle. Miksi olin niin tyhmä että ostin kuplahintaan asunnon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu