pitäskö kaikkia dvd-levyjä (myös kopioita) pystyä katsomaan tietokoneelta? voiko olla niin, ettei toimisi tietokoneella, mutta toimisi dvd-soittimella?
dvd:n katsominen
werwrrw3r232r323r23r2
4244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kaverilla oli pari vuotta sitten hp kone se ei suostunut näyttämään kaikkia aitoja dvd levyjä,kopiot yleensä pitäisi näkyä,koska niistä on poistettu kopiosuojaus (mikä on laitonta).
Kaverilla oli kopiosuojattu levy joka ei suostunut toimimaan autostereoissa,onneksi siitä oli helppo tehdä tietokoneella kopio joka toimi?kopiosuojaus järkee vai ei!
Isot levyyhtiöt onkin luopuneet kokonaan kopiosuojauksesta juuri tuon takia,kun alkuperäinen levy ei soi kaikissa soittimissa.Mulla itellä on neron ammattilaisversio niin yhtään levyä ei ole jättänyt polttamatta oli kopiosuojaus tai ei,korkeintaan ilmoittaa,että levy on kopiosuojattu.
Itseasiassa laki kieltää vain vahvojen suojausten murtamisen. Jos käyttää ohjelmaa mikä tekee homman nappia painamalla niin eihän siinä sitten mitään murreta eikä kyseessä enää ole mikään vahva suojaus.