UUSI LAGUNA ON RUMA

Auto on apinoitu pugeot 407 ja siihen on päälle apinoitu tiettyjä elementtejä bmw:stä.

Yleensä kun uuden mallin näkee liikenteessä, niin siitä yllättyy positiivisesti, mutta laguunan kohdalla kävi juuri päinvastoin.
81662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jos noin ahistaa. Helvettiäkö tänne tuut vinkumaan, täältäkö ne Renaultin suunnittelijat löytyy korjaamaan tilannetta.

Äänestä

Menisit silmälääkärille että edes näkisit kunnolla! Uuden Lagunan ulkonäkö on meinaan tosi kaukana Pösö 407:sta tai Bemarista. Ja niinkuin tossa jäljempänä kaveri totesi niin katsele muualle jos noin ahistaa.

Äänestä

oli suuri pettymys uus lagu,ei siis mitään mielenkiintoista, no jospa ovat kyllästyneet myymään"tai siis valmistaan, kyll porukat suuntaa nytte muihin merkkeihin esim uus citikka c5 paaaljoon paremman näkönen.

Äänestä

Ollaan myös samaa mieltä että tämä uusi farmari
Laguna ei ole kovinkaan mukavan näköinen, turhan
luiska perä joka syö tilavuutta ja keula kolho,
sutjakkain ja tilavin lienee I kopan Lagu.

Äänestä

Auton pitäisi näyttää edes joltain jotta se voisi olla ruma tai kaunis. Uusi laguna on niin nuljun näköinen että se voisi olla vaikka tojota mutta rumaksi sitä ei voi väittää eikä toki kauniiksikaan.

Rellu on selvästikin tavoitellut anjoviksen hyvää mainetta ja myyntiä ja kuvitellut että tämä johtuu siitä että tojota on niin mitäänsanomattoman ja persoonattoman näköinen ettei harmaata yksilöä löydä betonilähiön pihalta kuin kävelemällä suoraan päin kylkeä.

Uusi farkku on kyllä kivan näköinen mustana kromiosilla ja vanteilla mutta keula on siinäkin yhtä persoonaton kuin 5d mallissa. Vahinko koska verkossakin pyörineissä prototyypeissä oli nimenomaan upean näköinen ja rohkeasti muotoiltu keula josta tosin kaikki eivät varmaan pitäneet.

Suunnilleen ainoat autot joista perään ei ole otettu mallia ovat 407 ja bemarit. Sen sijaan Subaruista ja mersun C-sarjasta löytyy ihan suoria vaikutteita.

Äänestä
  • Jos se on ruma,niin älä osta sitä.Hae ittelles paremmannäköinen auto.

    Äänestä

  • Laguna. kirjoitti:

    Jos se on ruma,niin älä osta sitä.Hae ittelles paremmannäköinen auto.

    nyt on vain pulma valita kauniisti muotoilluista volvo, saab tai peugeot?

    Äänestä

Se on makuasia sanoi mäyräkoira,joka pallejaan nuoli.Luojankiitos muitakin merkkejä vielä on kaupan jos rellu on ruma.Kaikkia ei voi miellyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herranjesta kirjoitti:

Auto on apinoitu pugeot 407 ja siihen on päälle apinoitu tiettyjä elementtejä bmw:stä.

Yleensä kun uuden mallin näkee liikenteessä, niin siitä yllättyy positiivisesti, mutta laguunan kohdalla kävi juuri päinvastoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu