sano Fazer kun haluat hyvää!

hassu tytö tyllerö

millanen tytön pitää olla että se kelpaa?
tietenkin se riippuu ihmisestä, mutta jos yleistetään?

onko jätkille tärkein vaan ulkokuori vai luonne ja sydän?

2

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gepartti

      mä oon kyllä muija mut mä oon huomannu et jätkille merkittöö ulkonäkö aika paljo...mutta niin kyllä merkittöö likoillekki...ku sua vastaan tuloo jätkiä niin et sä suinkaan katto aiva mörön näköisiä tyyppiä, vaan komiat ja lihaksikkaat vie sun huomion, sille ei voi mitää, ihminen olis tekopyhä jos väittäis toisin!

    • Templar

      kyllä se ulkonäkö vaikuttaa. Mutta harvemmin olen itse ihastunut kehenkään erityisesti 'kauniiseen' (yleinen käsitys siis) tyttöön, vaan kaikki ovat olleet luonnollisia ulkonäöltään. Itse en välitä suuremmin meikkaavista tytöistä, ja kyllä ne kasvot painavat puntarissa enemmän kuin mitkään muut muodot.
      Kun sitten paremmin tutustuu, alkaa ulkonäöllä olla vähemmän merkitystä, ja luonne ja sydän nousevat merkittävämpään asemaan. Alkuun katseita kerännyt 'muotovalio' ei pärjää pitkälle todellisessa rakkaudessa, jos hän on luonteeltaan
      vastenmielinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe