Tietääkö joku mistä saisi naisen mittojen mukaan suunnitellut nahkapuvun? Siis tilaa rinnoille, mutta muuten napakka. Ja housujen pitäisi olla vyötäröstä ja pepusta sopivat. Ja lahkeet pitkille säärille.
Jotkut tilaa Saksasta, eikö niin? Olisiko osoitteita? Haluan hyvän näköisen, sexyn puvun. Myin goretexin pois, kun se niin ikävä - lainapeite juuri.
nahkaa naiselle
8
1975
Vastaukset
- pete
www.duell.fi
www.leatherheaven.com
www.eurobiker.fi - Tero
Älä rupea postimyynnistä tilailemaan, ellet täsmälleen tiedä, minkä puvun haluat. Tiedät varmasti, että istuvuus ei kuvista ja myyntiteksteistä selviä. Kokemusten mukaan naisille on selvästi vaikeampi löytää kunnollisia ajovarusteita kuin miehille.
Lähde siis kokeilemaan niitä varusteita alan liikkeisiin. Jos käteen ei jää mitään, niin viimeistään sitten harkitse mittojen mukaan teettämistä.
- Tero - Kulkuri
Räätäliltä saat juuri sinulle sopivan, omien mittojesi mukaan tehdyn. Ei muuten tule edes älyttömän kalliiksi. Se hinta kun ei muutenkaan ole todellisuudessa mikään ratkaiseva - asuhan kestää kovassakin käytössä kymmenen vuotta.
Räätäliltä saat myös asusi juuri niin persoonallisena kuin sen vain itse haluat.
Kannattaa kysyä useammalta räätäliltä näin työttömyyden aikaan. Omani sain vuosia takaisin lähes kaupan hinnalla.- Lende
.. mulla on kyllä kestänyt mittojen mukaan tehty nahkapuku erittäin hyvännäköisenä ja -oloisena jo melkein 20 vuotta, ja kestää varmaan toisenkin mokoman.
Se tehtiin silloin aikanaan MP-Asulla Tampereella mutta sieltä ei välttämättä enää mittapukuja saa.
- Ja tämä kommentti vain siksi, että annan puoltoäänen asialle!
- leatherbiker
Nahkapuku kestää ja on hieno.
Halvatkin nahkapuvut ovat tosi hyviä.
Onneksi tajusit myydä kangaspuvun pois.- ...sopivan
Kiitos kannustuksesta. Kai se puku ensi kesään mennessä löytyy :)
- leatherbiker
...sopivan kirjoitti:
Kiitos kannustuksesta. Kai se puku ensi kesään mennessä löytyy :)
Jep =)
Onnea nahkapuvun etsintään. On ne kyllä todella upeita ja laadukkaita.
Hyvät jatkot sinulle =)
- nahkaverhoiltu
Moi!
Nahkapuvun tilaaminen saksasta voi olla tuskien taival. Kuvissa näyttävä mageilta ja hyviltä, mut materiaalit ovat mitä ovat. Ehdottomasti kuitenkin suosittelen saksasta ostamista (vähintään puolet halvempoia kuin täällä pohjolassa), mutta mene ihmeessä paikan pälle sovittamaan ja valitsemaan. Samalla voit itse tehdä päätelmät laadusta ja suojien materiaaleista. Ja bonuksena saat vielä KERRALLA oikean kokoisen puvun!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p595910Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "793289Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242511No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402115- 202055
Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621843Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61639Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83123281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201216Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah811085