Eikä sitten

kun sanon, että olen tullut siihen tulokseen tässä vuosien varrella, että sinä ajattelet enemmän sitä mitä muut ajattelee.
7624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

aina ajattelemassa, liikoja, ja toisten puolesta, mitäh?

Äänestä

toivottavasti myös kerrot sen minulle.
Kuulostaa pelottavasti ominaisuuksista jotka kulkee suvussa.

Äänestä

mutta en niin paljoa kuitenkaan, mutta enemmän kuin sinä, sen uskon.

Äänestä

Muita ei tarvitse miellyttää vaikka ajattelee/tietää mitä ne ajattelee.

Äänestä

ala kiukuttelemaan.. Tottahan tuo on. Mut ei se ihan aina niin mene. Teen kuitenkin niin kuin minusta tuntuu, tietysti soveliaisuuden rajoissa. Oliko muuten viestisi tarkoitettu naiselle vai miehelle?

Äänestä

minut on kotona kasvatettu siihen, että kulissit pysyy ja likapyykkiä ei pestä julkisesti! Ulospäin piti näyttää aina siltä, kuinka hyvin menee. Opittu tapa kylän kohralla aina kovaa, kankaalla sitten kontaten.

Äänestä

Jos ajattelisin, en olisi koskaan häneenkään(m) ihastunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruveta kiukuttelemaan kirjoitti:

kun sanon, että olen tullut siihen tulokseen tässä vuosien varrella, että sinä ajattelet enemmän sitä mitä muut ajattelee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu