Miten erotetaan kuva??

Kun on kuva jpeg, joka koostuuu kahdesta tai useammasta päällekäisestä kuvasta. Miten ne erotetaan?? Onnistuuko gimpillä??

Mikä ohjlema yhditelee kätevästi kuvia päällekkäi, siten että voisi käännellä kuvia jne?

kiitos avusta.
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sitten millään. Jpeg ei tue layereita. Yhdistely onnistuu paremmin ja huonommin millä tahansa layereita tukevalla ohjelmalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jontecci kirjoitti:

Kun on kuva jpeg, joka koostuuu kahdesta tai useammasta päällekäisestä kuvasta. Miten ne erotetaan?? Onnistuuko gimpillä??

Mikä ohjlema yhditelee kätevästi kuvia päällekkäi, siten että voisi käännellä kuvia jne?

kiitos avusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu