RIKAS KAUPUNGINVALTUUTETTU OMISTAA MONTA OSAKETTA YMPÄRI KAUPUNKIA JA VUOKRAA JA KAUPITTELEE NIITÄ SOSIAALITOIMISTON ASIAKKAILLE.JA KUNTA MAKSAA VUOKRAN JA VALTUUTETTU TEKEE BISNESTÄ JA RIKASTUU.JA KAIKENLISÄKSI TÄMÄ HENKILÖ ON YKSI HAAPAVEDEN KEHITYKSEN JARRU VALITUKSINEEN!
ONKO OIKEIN
ETTÄ ,ERÄS
121495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tämä olisi valittanut.
enkä myöskään muista, että m, o, tai a omistaisivat monta osaketta, kuten eivät myöskään valittaja-kansankynttilät!
on asuntoja ympäri kaupunkia ja kaupittelee niitä vuokralle vanhuksille ja sosiaalitoimiston asiakkaille.Mikä sen varmempi vuokranmaksaja on kuin kaupunki.ONKO TÄMÄ MORAALISESTI OIKEIN?Vaikka lakia ei rikotakkaan.
HOMMAA KUSPÄÄ OMA ELÄMÄ!
antaa omistamansa mökit Helsinkiläisen(Vantaalaisen)yms. vuokrattavaksi eteenpäin. Kaupunki voisi tehdä tämän ilman välistävetäjiä
vai tätä vinkkiä?
kuka lutraa siideriä ja huudattaa karaokea olohuoneessaan ?
Tulisitta kohti puhumaan huonoa olotilaanne,kovin rumaa ilvettään pitää näillä sivuilla.Minä en ainakaan tiedä millään lailla loukanneeniketään.Eikö ketään loukkaamatta voi olla,ei varmaankaan,joutilaat katkeroituneet tyhjäntoimittajat
Ei asuntojen vuokrausta kovin paljon kannattaisi kadehtia.
Toisaalta, olisi tosi hyvä juttu Haapavedelle,
että sinäkin sijoittaisit liikenevät rahasi tänne, etkä veisi niitä vaikkapa Sveitsin pankkeihin.
"Laita euro pyörimään kotikunnassasi"
kannattavaa,kun ostaa huonokuntoisia asuntoja ja vuokraa ne markkinoita korkeammalla vuokralla sosiaalisin perustein. Kaupunki varmaankin vuokranmaksun takaajana.Kyllä on kannattavaa.Ei ole kyllä soveliasta kaupunginvaltuutetulta.Pitäis jäävätä itsensä vuokra markkinoilta.Vuokraisi ne asuntonsa tavallisilla vuokramarkkinoilla niin kuin muutkin haapavetiset joutuu tekeen.Tämä vääristää kilpailua.
Jaa tarkootakkos sää sitä yhhen
pienryhymän naisvalatuuttetua,
joka vuokras seurakunnalta
sitä purkukuntoosta taloa ja
hommas sossusta vuokralaaset?
Saattopa olla bisnestä hyvinnii.
kanssaeläjiä.
Kadehtija, pyri Sinäkin samaan, ettei pääse totuus unohtumaan.
Hattua täytyy nostaa henkilölle, joka taitaa rahan hankkimisen salat rehellisin keinoin.
nyhtäjää.