GS kesäkuu äiti+14 v tyttö

kaksin lomalle

Ollaan menossa kahdestaan kultahietikolle juhannuksen jälkeen. ei vielä hotelli varattu, mutta kai niita on vapaana, ainaskin Aurinkomatkalla oli. Onko 14 v kanssa siellä mitään tekemistä? Mihin voisi menna rannan ja syömisen lisäksi? Onko siellä paikkoja, missä on mukava sekä nuorille että äidille?

2

599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Löhöilyä

      Kultahietikkohan on täysin rakennettu turisteja varten ja se on aivan löhölomapaikka (kulttuuria ei ole). Retkiä järjestetään kyllä. Siellä on pitkä ihana ranta, valtavat rantabasaarit js katubasaarit, joissa kuljeskelu ja katselu käy jokailtaisesta iltalenkistä. Olen itse menossa sinne yksin (kumppani sairastui eikä tulevien hoitojen vuoksi pääse matkaan). Päivisin rakastan auringossa loikoilua ja löhöilyä (toivottavasti paistaa aurinko!), mutta joku ilta olisi kiva tavata siellä ja yhdessä vaikka käväistä jossain kahvilla tai syömässä, kun on yksin niin ei oikein viitsi ulkona yksin istua tai syödä. Ólen käynyt siellä viime kesänä joten voisin vähän opastaakin. Lähden 19.6.08 viikoksi. Olen keski-ikäinen ihan tavallinen naimisissa oleva nainen.

      • kaksin lomalle

        kiitos vastauksesta, joudun muuttamaan kuitenkin kohden, vaikka kultahietikko olisi kivempi, mennään varmasti Sunny beachille. Kiva ja aurinkoista loma sinulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4185
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      97
      2327
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      61
      1009
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      186
      880
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      871
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      864
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      831
    8. 36
      796
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      785
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      782
    Aihe