Miksi se Volvo sammuili?

Sainhan hyviä vinkkejä,mutta totuushan oli se,että Göötteboriin piti soittaa entiselle volvon työntekijälle.Vikahan oli aivan yksinkertainen bensatankin "vaakum" putsasin tankin korkin,mutta eihän ne merkkikorjaamolla sitä hokannu.On vaihdettu kaasuläppäkotelo,tulpat.....ja mitä vielä olisivat tehneet? Että tälläista merkkihuolossa!
1527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kerrotko hieman tarkemmin, vaikka jossain aiemmissa viesteissä voisi ollakin tietoa. Eli miten auto sammuili ja oireili? Miten vian sait korjattua?
Itsellä V70 vm.00 joka tahtoo sammua 1 sek käynnistyksen jälkeen. Näin käy aika usein vaikka muutamien yritysten jälkeen aina on lopulta käynnistynyt. Bilia ei vikaa ole osannut ymmärtää, diagnosoida, tunnistaa kuin vikakoodeja ei näy ollenkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kade kirjoitti:

Sainhan hyviä vinkkejä,mutta totuushan oli se,että Göötteboriin piti soittaa entiselle volvon työntekijälle.Vikahan oli aivan yksinkertainen bensatankin "vaakum" putsasin tankin korkin,mutta eihän ne merkkikorjaamolla sitä hokannu.On vaihdettu kaasuläppäkotelo,tulpat.....ja mitä vielä olisivat tehneet? Että tälläista merkkihuolossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu