Käynnistykseen liittyvä kysymys

Net framework tjsp päivitettyäni joutuu aina klikkaamaan käynnistyksen yhteydessä käyttäjätiliäni ennen kuin menee työpöydälle asti. Saako tuota jotenkin muutettua, että xp kirjautuis automaattisesti kyseisellä käyttäjällä, joka on myöskin ainut käyttäjätili koko koneessa?
2289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kirjoitat googleen : automaattinen kirjautuminen xp,
mikä siinä googlen käytössä on niin vaikeaa?

Äänestä
  • Ohjauspaneeli, käyttäjätilit tms.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelija... kirjoitti:

Net framework tjsp päivitettyäni joutuu aina klikkaamaan käynnistyksen yhteydessä käyttäjätiliäni ennen kuin menee työpöydälle asti. Saako tuota jotenkin muutettua, että xp kirjautuis automaattisesti kyseisellä käyttäjällä, joka on myöskin ainut käyttäjätili koko koneessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu