Hei!
Kohta on näyttelyt, ja kanini turkit ovat aivan surkeat!
(karvalähtöä,babyturkin vaihtoa!!)
MITÄ MÄ VOISIN TEHDÄ?
KANIN turkki on huono, ja nly:t on tulossa!
6
471
Vastaukset
- S
Et oikeastaan mitään... Ei karvanlähtöä voi pysäyttää tms.
- angel
anna C-vitamiinia ja kamomilla teetä (huoneenlämpöisenä).C-vitamiini auttaa turkin laatuun ja kamomilla tee ehkäisee karvoja tukkimasta elimistöä.(joita saattaa joutua kanin elimistöön kanin puhdistaessa itseään..)
- Alkuviestin kirjottaja
Kiitti!
Mä koitan sitten tota.
Sitä Kamomillateetä meillä ei ole.
Mutta voin antaa kaneilleni omenaa ja appelsiini mehua, siis veden sekaan sitä Appelsiini mehua.
MUTTA KIITOS vinkistä!
Siitä saattaapi olla PALJON apua! - angel
Alkuviestin kirjottaja kirjoitti:
Kiitti!
Mä koitan sitten tota.
Sitä Kamomillateetä meillä ei ole.
Mutta voin antaa kaneilleni omenaa ja appelsiini mehua, siis veden sekaan sitä Appelsiini mehua.
MUTTA KIITOS vinkistä!
Siitä saattaapi olla PALJON apua!Appelsiini mehun käytöstä EN ole kuullutkaan, mutta ANANAS mehun kylläkin.. Onko kokeiltu juttu, ettei vaan tule ongelmia.. Mihin näyttelyyn olet menossa?
- Rabbit (Al.k.k.)
angel kirjoitti:
Appelsiini mehun käytöstä EN ole kuullutkaan, mutta ANANAS mehun kylläkin.. Onko kokeiltu juttu, ettei vaan tule ongelmia.. Mihin näyttelyyn olet menossa?
Moi.. taas.
Siis menen 18.2. Helsinkiin.
Kokeilin ekaa kertaa Appelsiini mehua.
Ananasmehuakin olen antanut.
No kuitenkin ei mielestäni appelsiini mehusta mitään tullut.
Omenaa annoin porkkanaa, siis lisuukkeeksi.
Näyttelyt ovat mulle tärkeitä, AINA jos ovat kani näyttelyt.
Jos kanini saavat alle 91.p. olen VIHANEN!koska silloin se merkkaa mielestäni sitä että MINÄ olen hoitanut ne huonosti.
Sininen puppelini saa varmaan (riippuu tuomarista) niin 93-95.p.
Jotkut tuokithan ovat sellasia että eivät anna esim.yli93.
Niinkuin Heli.
Tai kuitenkin mun kani sai siltä 93.
Ja parhaimmat pisteet ne olikin.
(pääs myös Bestariin ja tuli 2)
Yritän oikein hyvin ruokkia kanit.
Ja vapaana pito on AIKA HANKALAA.
Mutta kyllä sekin jotenkin järjestyy.
Kun näyttelyissä on varmaan myös kanien estehyppyä.
Et.. heh... pitää liikuttaa kanejani enemmän... Ja treenata.
En saa kertoa täälä niiden nimiä, sillä tuomarithan voivat lukea näitä viestejä, ja silloin se on vähän sellasta epäreilua peliä.Jolloin tuomari voi sanoa ettei arvostele kania, kun tietää....
t.Minä vaa
www.expage.com/page/kanitietoa1
PS.Käy mun sivuilla!:-)
- Heli
Eipä se turkinvaihto PET-luokissa ole kovinkaan vakavaa...
Olettehan huomioineet että se ananasmehu on tölkkimehua...siis ananassäilykepurkin "luonnollista" mehua eikä siis mitään täysmehua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su19012734- 856204
- 1155691
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495522Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene234422Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434312- 924300
Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla424231Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko334168Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?483727