Voiko mennä rikki

Voiks Skoden variaattori mennä rikki jos siihen laittaa liian kevyet rullat ja ajaa niillä paljo esim joillain 4 grammasilla
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki voi mennä rikki. Vähän riippuu onko viritetty vai täysin vakio. Mut en suosittele laittaa 4g rullia vaikka kuinka on viritetty (kokemusta on). Mulla on menossa oma variaattori rikki kun on kiinni 4g rullat.

Äänestä

miksi laittaa liian kevyitä rullia sillä liian kevyillä rullilla kone vain huutaa nopeuden siitä mitenkään lisääntymättä... toisin sanoen että todennäköisesti et saavuta edes sitä lain sallimaa 45km/h

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aatulanvili kirjoitti:

Voiks Skoden variaattori mennä rikki jos siihen laittaa liian kevyet rullat ja ajaa niillä paljo esim joillain 4 grammasilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu