Monessa paikassa Humalan hinta on 10€ per taimiastia.
http://kauppa.auringontahti.com/kauppa/index.php?p=productsMore&iProduct=6&sName=humala--humulus-lupulus
Tuolla 3,50 per astiataimi. En tosin tiedä millaisia ovat. Tilasin vasta tänään, heti kun paikan löysin.
Minulla tulossa Humalaa koiran häkin verkkoon kasvamaan. Näkösuojaksi ja varjoa tuomaan. Häkin ympäristössä, 2-5 metrin päässä on kyllä puustoa, mutta koiralla on todella paksu turkki, joten yksikin lisä varjo paikka on tervetullut koiralle.
Humalan hinta
2
600
Vastaukset
- kiva olla
Eilen Plantagenissa jätin ostamatta kun maksoi 9,95 egeä. Kiitos vinkistä, taidanpa tilata tuolta.
- on..
vuosia kasvanut humalaa just samaan tarkoitukseen, koirille varjoa tuomaan.
Saattaa sitten ensiksi pureskella niitä kasvavia versoja mutta jokainen koirani on kyllästynyt aika nopsasti ja jättänyt rauhaan.
Viikko takaperin istutin uutta häkkiä varjostamaan 7 humalaa ja nipa-näppärät puolen tunnin kuluttua olivat vetäneet häkkiin kolme taimista mutta yhä näyttävät kasvavan kun ehdin pelastaa ne heti.
Humala siis kestää rajua käsittelyä mikä tuli todistettua käytännössä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908326Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414391Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452595Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981478- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441246Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641152Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671090