Tuli kokeiden tuloksia tänään

Minulla siis ongelmana se että jostain syystä hedelmöittynyt munasolu ei kiinnity ja siihen sain Provera-kuurin (siis keltarauhashormonia)Ovulaatio siis tapahtuu, mutta estrogeenitasot hiukan huonot, progesteroni niukkaa..Olisko kohtalotovereita??
4891
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei,
itselläni oli sama juttu, en vain ole kuullut että siihen on lääkekin?
Olitko yksityisellä lääkärillä vai/ja lapsettomuushoidoissa?

Äänestä
  • Sain neljän kuukauden kuurin Provera keltarauhashormonia jota syödään kierron 15.-24. päivinä..tämän pitäs vahvistaa sitä limakalvoa sellaseks että se ottais sen hedelmöittyneen munasolun paremmin vastaan..niin tajusin..jos tämä ei tehoa niin kuurin jälkeen odotellaan vielä kaksi kuukautta ja sitten tutkimuksia jatketaan..nyt menossa kierron 3. päivä (se vuoto kun taas alkoi vaikka toisin toivoin) eli hiukan vielä odotellaan ennen kuin tiedän millasta on..ja tietysti kovasti koitetaan se munasolu saada hedelmöittymään ihan sillä perinteisellä tyylillä!

    Äänestä

  • Eli minä sain hoidoksi Provera-keltarauhashormonikuurin, jota syödään kierron 15. - 24. päivinä..nyt menossa kierron 3. päivä, eli vielä en tiedä millaisia pillerit ovat..

    Äänestä

  • Helinä kirjoitti:

    Eli minä sain hoidoksi Provera-keltarauhashormonikuurin, jota syödään kierron 15. - 24. päivinä..nyt menossa kierron 3. päivä, eli vielä en tiedä millaisia pillerit ovat..

    Kun ensin ei lähetä viestiä ja sit kun kirjottaa uuden niin tulee se edellinenkin näkyviin???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helinä kirjoitti:

Minulla siis ongelmana se että jostain syystä hedelmöittynyt munasolu ei kiinnity ja siihen sain Provera-kuurin (siis keltarauhashormonia)Ovulaatio siis tapahtuu, mutta estrogeenitasot hiukan huonot, progesteroni niukkaa..Olisko kohtalotovereita??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu