millainen kaksosmiehen ystävyys on ja mitä häneltä on kohtuullista vaatia?
välillä tuntuu että ollaan niin läheisiä ja seuraavana hetkenä saattaa mennä viikkokin ennen kuin kaksosmiehestä kuuluu mitään!
Sen verran olen tainnut päästä sisälle kaksosmiehestä, että hän olisi sitoutumispelkoinen..?
Jos tässä ystävyydessä riitoja on tullut, sillon kanssa riidellään, kumpikaan ei anna periksi... Mutta sitä tapahtuu harvoin...
juttuja kaksosmiehen ystävät!!! =)
ystävyys ja kaksosmies
12
1399
Vastaukset
- -gemini-
Jos teillä ei ole mitään seurusteluntapaista niin älä vaadi mitään muuta kuin ettei mies myöhästele tai tee ohareita. Kaksosmies kun ei ymmärtäisi mistä suutut. Ne on kato pikkuasioita, vaikkei itsestä tuntuisikaan siltä. Joten käyttäydy samalla tavalla, huolettomasti ja ole hauska. Sillä tavalla sitä pärjää ja hän arvostaa sinua. Mutta jos olette aloittamassa tai seurustelette jo, niin teidän pitää laatia YHDESSÄ pelisäännöt, koska muuten siitä ei tule mitään. Hauskuus, ajankohtaisuus ja ei pilkunnussintaa sillä pärjää pitkälle!
- Kaksonen ja Rapu
luonnetta.Minä kaksosena (N)vilkas ja hän horoskooppimerkkinsä edustajana oikea peruuttaja. Ja sitten taas yllättäen haluaa huomiota ja huomioi minua kaikin tavoin. On omasta mielestään paljon yksinäisyyttä tarvitseva, omaa aikaa haluava. Avulias ja auttavainen hän on.Joskus vaan suututtaa, kun oma olo tuntuu tyhjältä,ja haluaisi toiseen yhteyden,ei vastaa viesteihin. Onko muilla samanlaisia kokemuksia? Vaadi siinä sitten! Parempi kun ei liikoja odota !
- Tasha
Olen Rapu(n) ja ystäväni Kaksonen(m) ja meillä on taas niin päin, että minä olen se, joka jään ihmeissäni miettimään, että mistähän on kysymys, kun toinen ei vastaakaan viesteihini. Että näinkin päin... Nyt oon aatellu, että parempi varmaan antaa toiselle vaan aikaa ja miettimisrauha. Kyllä hän ottaa aina yhteyttä kumminkin, kun sen aika tulee. On varmaan niin, että elämässä täytyy olla itselläkin paljon muutakin kivaa kuin vain 'Hän'. Mutta oishan se tietty kivempi, jos toinen viitsis edes jotain vastaukseksi kirjoittaa. Vaikkapa, että nyt en jaksa tiedätkö aatella- on niin tyhjä pää. Mutta suotava kai se on hiljaisuuskin. Ajatukset selkiintyy jokaisella niin erilailla... Tällaista ystävyyttä ei kannata hukata.
- Naisrapu
ystävyydessämme on se, että kaksosmies on alkanut osoittaa hellyyttä ja pitämistään minua kohti. Ennen pääsit puolen toista metrin päähän ku mies jo käveli pois!
Ja vaikka meidän suhde perustuu pelkälle ystävyydelle, seurustelusta meidän kahden välillä on puhuttu runsaasti, mutta jokakerta toteamme ettemme halua riskeerata ystävyyttä välitämme.
Kaksosmies teki ns.oharit minulle ja tottakai suutuin hänelle, en pitänyt yhteyttä enkä vastannut hänelle. Kyllä mies sitten viimein tajusi mistä on kyse, ja pyyteli nöyränä anteeksi. Ja toivoi meidän vielä pystyvän jatkamaan ystävinä hänen mokailuistaan huolimatta.
On alkanut tuntu että kaksosmies ei haluaisi riskeerata meidän välillämme enää mitään... Tai jotenkin että nyt kun itse antaisi toiselle tilaa, sitä ei enää tarvitakkaan...
Että mihinköhän suuntaan juttu on nyt menossa? Ja mitäköhän kaksosmiehen päässä liikkuu? kovasti omat tunteet yritetään kuitenkin pitää piilossa ja olla puhumatta niistä..- rapu (n)
Oho samankaltainen tilanne mulla kaksosmiehen kanssa!
- Naisrapu
rapu (n) kirjoitti:
Oho samankaltainen tilanne mulla kaksosmiehen kanssa!
Ehkä noi kaksosmiehet ei kuitenkaan ole niin erilaisia, vaikka ne toisin väittää..
Mutta mitäs nyt tehdään? =) - rapu (n)
Naisrapu kirjoitti:
Ehkä noi kaksosmiehet ei kuitenkaan ole niin erilaisia, vaikka ne toisin väittää..
Mutta mitäs nyt tehdään? =)Niinpä mitä sitä nyt tässä tilanteessa tekee...
Ei tunnu hyvältäkään katkaista ystävyysuhdetta mutta toisaalta se pelkkänä ystävänä oleminen ei tunnu onnistuvan eikä kunnon seurustelusuhdekkaan..
Pitäis vaan osata päättää että ollaan vain kavereita, eikä mitään pitkiä halauksia, suukotteluja tai liian lähellä olemista..
Toisinaan tuntuu että tästä voiskin tulla jotain vakavaa mutta kun mies huomaa sen hän "katoaa" pariks päiväks-viikoks..
Vaikka hän itse aina on se joka antaa hellyyttä ja sen ymmärryksen että tää on jotain muutakin kuin ystävyyttä..
Vaikeita näköjään on kaksosmiehet..
Yritetään nyt sitten ottaa niistä selvää..=)
- Leena
Ei suhde kaksosmieheen saa aikaseks kuin maailmansodan. Rapu ja kaksonen on niin eri aaltopituudella, että edes ystävyys ei ole mahdollista. Sanon kokemuksesta ettei kannata edes yrittää!!!
- kokemus
Eikö?
Mun mielestä ystävyys sekä seurustelusuhde kaksosmiehen kanssa voi olla hyvinkin antoisaa jos vaan osaa hyväksyä toistensa erinlaisuudet ja laittaa omistushalun sivuun!!
Eikä horoskooppimerkit saa/voi määrätä kenen kanssa pystyy olemaan ystäviä tai ei!
Tulis olemaan aika vaikea elämä jos pitää valita "sopivat" ystävät ja elämänkumppanit horoskooppimerkin perusteella... - Leena
kokemus kirjoitti:
Eikö?
Mun mielestä ystävyys sekä seurustelusuhde kaksosmiehen kanssa voi olla hyvinkin antoisaa jos vaan osaa hyväksyä toistensa erinlaisuudet ja laittaa omistushalun sivuun!!
Eikä horoskooppimerkit saa/voi määrätä kenen kanssa pystyy olemaan ystäviä tai ei!
Tulis olemaan aika vaikea elämä jos pitää valita "sopivat" ystävät ja elämänkumppanit horoskooppimerkin perusteella...Tietysti ystävää voi olla kenen kanssa vaan, mutta kenestä tulee SE ystävä, määräytyy kuitenkin toisen luonteen mukaan. Et voi kuitenkaan väittää etteikö eri horoskooppimerkeillä olisi tiettyjä luonteenpiirteitä ja näin ollen vaikutusta siihen millanen ystävä tai elämänkumppani on. Elämänkumppani sanana merkitsee mulle sellaista henkilöä, joka on kulkee mun kanssa koko elämän, jakaa ilot ja murheet, on läsnä ja tukena. En vois kuvitella sellasta horoskooppimerkkiä, jonka kanssa ollaan täysin eri aaltopituudella, vois olla mun elämänkumppani.
- kokemus
Leena kirjoitti:
Tietysti ystävää voi olla kenen kanssa vaan, mutta kenestä tulee SE ystävä, määräytyy kuitenkin toisen luonteen mukaan. Et voi kuitenkaan väittää etteikö eri horoskooppimerkeillä olisi tiettyjä luonteenpiirteitä ja näin ollen vaikutusta siihen millanen ystävä tai elämänkumppani on. Elämänkumppani sanana merkitsee mulle sellaista henkilöä, joka on kulkee mun kanssa koko elämän, jakaa ilot ja murheet, on läsnä ja tukena. En vois kuvitella sellasta horoskooppimerkkiä, jonka kanssa ollaan täysin eri aaltopituudella, vois olla mun elämänkumppani.
Enpä usko että horoskooppi määrää millä aaltopituudella tai minkälainen on luonteeltaan!!
Jokainen ihminen on erinlainen, osa luonteesta perii vanhemmiltaan ja elämän kokemukset ym muokkaa sua ihmisenä..
Itse olen kalat..paras ystävättäreni on kaksonen ja myös aviomies!
Joten enpä jaksa uskoa että horoskoopilla olisi mitään vaikutusta asiaan!
Mutta jokaisella on oma näkemys ja mielipide..:) - Leena
kokemus kirjoitti:
Enpä usko että horoskooppi määrää millä aaltopituudella tai minkälainen on luonteeltaan!!
Jokainen ihminen on erinlainen, osa luonteesta perii vanhemmiltaan ja elämän kokemukset ym muokkaa sua ihmisenä..
Itse olen kalat..paras ystävättäreni on kaksonen ja myös aviomies!
Joten enpä jaksa uskoa että horoskoopilla olisi mitään vaikutusta asiaan!
Mutta jokaisella on oma näkemys ja mielipide..:)Mielipiteitä saa olla ja pitääkin. Ja saatan sun kanssa olla monessakin asiassa samaa mieltä, mutta mun oli pakko puuttua tohon sun lauseeseen, jossa sanoit että osan luonteesta perii vanhemmilta ... se ei kyllä pidä paikkaansa, tapoja ja näkemyksiä perii kyllä vanhemmilta, mutta luonnetta ei. Jokainen on oman luonteinen!!
Aurinkoista syksyä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455030Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121590Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481189Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101119- 131093
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2862Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57769Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27733