nuorempi poitsu ihastunu?

elikkäs, eräs 15-v poitsu käyttäytyy vähän hassusti kun se näkee miut. se hymyilee yli leveesti ja vilkuttelee ja punastelee. ja kerran kun olin menossa nuorisokerholle ja se poitsu oli sisällä jo, nii se tuli ulos siihe ja alkoi "lakaisemaan" rappusia. kun mie tulin siihe mennäkseni sisään, nii lakaisuhomat unohtu ja sil oli kiire avamaa ovi miulle ja juttelee (vähän ujosti) samal siin. no mie tietysti vastailin kohteliaasti jne. mut voisko olla et se on tykästyny minuu? ja mitä mie teen jos se on? mie oon itse 17 ja en oo kiinnostunu täst poitsust.
5609
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos et ole kyseiseen ihmiseen ihastunut, sun ois ehkä parempi jättää tää poitsu huomioimatta. Näin et anna sille sen enempää turhaa toivoa, ja kyl se siitä sitten ymmärtää ellei se ole A-luokan pölkkypää.

Jos et kuitenkaan itekkään ole varattu tai ihastunut niin miksette voisi pitää juttutuokiota, ehkä alkaisit hieman kiinnostumaan?

Riippuu vähän haluatko ihmisestä eroon, vai eikö se sinua kuitenkaan niin häiritse? :)

Äänestä
  • tää kyseinen heppu on todellakin mukava ja kohtelias, mutta en ole kiinnostunu. Osittain ikäerokin syynä. ja en tahdo olla sille töykee ja olla huomioimatta, mut en haluis antaa mitää turhaa toivoa.

    Äänestä

  • quutamo-91 kirjoitti:

    tää kyseinen heppu on todellakin mukava ja kohtelias, mutta en ole kiinnostunu. Osittain ikäerokin syynä. ja en tahdo olla sille töykee ja olla huomioimatta, mut en haluis antaa mitää turhaa toivoa.

    Ehkä hän haluaa olla ystävä (who knows?),
    kuitenkin voit myös antaa asian olla ja käyttäytyä kohteliaasti niinkuin mainitsit ettet halua olla töykeä, ja kieltäytyä vasta kun hän rupeaa kyselemään jotain ''tuutko leffaan?'' yms. Tietenkin vain, jos rupeaa.

    Tarkoitin huomiotta jättämisellä sitä, ettet vastaisi katseisiin/hymyyn.

    Äänestä

niin ja sen verran viel, että onks toi ihastunutta käytöstä? Vai onks toi ihan normi ujoutta?

Äänestä
  • Onko ikäero todellakin ainut syy, miksi et voisi hyväksyä poikaa poikaystävänäsi? Näin nuoruudessa sitä saattaa katsoa ikäeroa, mutta esim. Työiässä sitä ei enää niin välitä, vaikka se miesystävä olisikin vuoden, pari nuorempi.

    Mutta suosittelen vain kertomaan hänelle, että on kohtelias, ja mukava, mutta et ole kiinnostunut hänestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


quutamo-91 kirjoitti:

elikkäs, eräs 15-v poitsu käyttäytyy vähän hassusti kun se näkee miut. se hymyilee yli leveesti ja vilkuttelee ja punastelee. ja kerran kun olin menossa nuorisokerholle ja se poitsu oli sisällä jo, nii se tuli ulos siihe ja alkoi "lakaisemaan" rappusia. kun mie tulin siihe mennäkseni sisään, nii lakaisuhomat unohtu ja sil oli kiire avamaa ovi miulle ja juttelee (vähän ujosti) samal siin. no mie tietysti vastailin kohteliaasti jne. mut voisko olla et se on tykästyny minuu? ja mitä mie teen jos se on? mie oon itse 17 ja en oo kiinnostunu täst poitsust.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu