Ääni ei kuulu dvd:lle poltettaessa!

Poltin avi-leffan dvd:lle, kuva näkyy loistavasti mutta ääniä ei kuulu ollenkaan. Ääni on ac3 muodossa, koneella katoin pätkää vlc media playerilla jolloin sekä kuva että ääni toimi.

Mitä pitäis tehdä että ääni kuuluisi myös dvd:llä?
3690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poltit, tukeeko se ohjelma digitaalista ääntä, siinnä on ehkä se vika.

Äänestä
  • oli Nero Vision Express 3 SE

    Äänestä

  • -tunari kirjoitti:

    oli Nero Vision Express 3 SE

    Siinä ei ole tukea digitaaliselle äänelle. Vain osto versiossa on tuki.
    Jos sonullaon Cyberlink in ohjelmisto PowerProducer2 se tuli LG polttimen mukana minulle, siinä on digi. tuki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


_tunari kirjoitti:

Poltin avi-leffan dvd:lle, kuva näkyy loistavasti mutta ääniä ei kuulu ollenkaan. Ääni on ac3 muodossa, koneella katoin pätkää vlc media playerilla jolloin sekä kuva että ääni toimi.

Mitä pitäis tehdä että ääni kuuluisi myös dvd:llä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu