Tapaat ihanan tytön. Hän on kaikkea mitä haluat. Mukava luonteeltaan, kaunis ulkonäöltään. Seurustelette, menette naimisiin. Sitten naimisissa olevien vuosienne aikana vaimonne leviää, leviää, leviää ja leviää kunnes muistuttaa valasta. Hän makaa kaikki päivät kotonaan. Ei käy töissä koska väittää ettei muka saa semmoista. Hän ei suostu lähtemään kanssasi minnekään. Ei kävelyille, minnekään yleensä. Ei halua edes seksiä harrastaa. Hän vain makaa sohvalla päivästä toiseen tuijottaen saippuaoopperoita. Itse olet töissä, harrastat liikuntaa, käyt salilla. Olet huippukunnossa. Sixpäck näkyy ja muutenkin olet erittäin komeassa kunnossa. Toisin kuin vaimosi. Hän vain rähjää, murisee, mököttää ja jäkättää ja kysyt häntä kanssasi lähtemään jonnekin salille pistämään itseään kuntoon.
Mitä tekisitte? Jatkaisitte tässä suhteessa loppuun asti? Eroisitte? Lähtisitte vieraisiin?
Mitä tekisitte? Jatkaisitte tässä suhteessa loppuun asti? Eroisitte? Lähtisitte vieraisiin?
Vastaukset 4
Vanhimmat
no siis. homman nimi on se et kuinka kauan ollaan oltu yhessä. jos hän on henkisesti muuttunut yhtä radikaalisesti, niin sitten pitäis vakavasti varmaan harkita eroa. ulkonäkö nyt sinänsä ei ole niin tärkeää, kunhan tunnistan tytössä vielä sen saman ihmisen johon rakastuin aikanaan. silloin kaikki on kunnossa.
Vakavalta, mutta mä en ainakaan henk.koht. päästäis vaimoani tohon jamaan. Sen verran täytyy kannustaa toista ettei tulis tollasta tilannetta. Jos nyt vaikka kuviteltais että olis tollasta, niin todennäköisesti yrittäisin kaikkeni ennenkuin tekisin ratkaisuja mm. eron tms. suhteen.
Eihän tommosta sietäis hullukaan.
Saattais mennä jopa pettämisen puolelle jos jokin vaikkapa pakottaisi olemaan yhdessä (Lapset, yms) . Mutta jos lapsia ei olisi ero tommosesta otettais ja äkkiä.
Eroaisin siitä heti!