Ostin S60 R:n

Uusi Volvo

koeajossa oli ensin S60 T5, joka olisi ollut hinnaltaan s ykkösvaihtoehto, mutta kuinkas ollakkaan myyjä kysy "halöuutko koeajaa R:ää"

Niin siinä nyt kävi, et siihen ihastun, ja pätkääkin piti ottaa sitä varten, mut eipähän niitä tuu joka mutkassa vastaan.

PS. Suttaa hyvin viel 90 nopeudessa kun antaa hanaa....

7

2266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ernesti

      R on neliveto...ei "suttaa 90:n nopeudessa". Taisit ajaa sitä unissasi. Ne, jotka kyseisen pelin hankkivat, eivät taatusti tule tänne siitä kertomaan.

      • horn

        Kyllä puhut asiaa,nimittäin kävin itse koeajamassa
        kyseisen pelin ja koeajon jälkeen naureskeltiin
        automyyjän kanssa että renkaita ainakin säästyy,
        koska paikaltaan lähtiessäkään ei kumeja juuri
        saanut sutimaan!!!Toista on nykyisen S80T6 kanssa
        (etuveto) niin kuivalla kelillä pystyy hädin tuskin jonkinlaiseen kiihtyvyyteen paikaltaan lähtiessä,joka sekin vaatii todella tarkkaa kaasun
        käyttöä,mutta sadekelillä (painava auto)niin
        nopeuden täytyy olla tosiaan n.100km/h ennekuin
        renkaista löytyy kunnon pito!!


    • älykkyysosamääräsi?

      >> myyjä kysy "halöuutko koeajaa R:ää"

      Halöuutko, halöuutko? Nyt kuulostaa sille, että olet mennyt ns. vanhanaikaseen. Tuontiautobisneksen ovien avauduttua on Suomeen ehtinyt jo rantautua turkkilaisten autokauppiaiden kusetusliikkeitä, ja mitä ilmeisimmin, olet mennyt juuri sellaiseen. Liiketiloja somistavat komeat Bilia-tekstit, aivan kuin oikeassakin liikkeessä, mutta autot ovat kaikkea muuta kuin aitoja Volvoja. Todennäköisesti ajamasi "S60" oli S60:n korinvaihdon nähnyt, 90-luvun alkupuolen Renault 19. Tuo "90 km/h:ssa renkaiden sutiminen" on näiden jobbareiden ikivanha kikka: kytkin luistaa kiihdyttäessä niin, että kierrokset nousevat, mutta mitään muuta ei tapahdu. Toivottavasti et todellakaan mennyt maksamaan mitään käsirahaa siitä?

    • ...

      ...

    • volvo

      MIKÄ PELLE :-)

    • mies

      ilmeisesti,jos on varaa hävitä 10 000 EUR per vuosi!

    • jooseppi

      kyl varmaa suttaa ku siin on niin paskat alustavaihtoehdot!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      108
      7020
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      93
      5165
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      112
      3416
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3322
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      34
      2468
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1796
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1441
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1392
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1296
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1064
    Aihe