Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

onko homo

onko miesystäväni homo vaikka ei halua tunnustaa? olemme olleet 7 vuotta yhdessä. Viimme aikoina ei ole halunut kuin suuhun laukeamista tai anaaliseksiä. itsekkin nautin anaalista mutta haluaisin muutakin. Onko kellään kokemuksia?
3384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei miesystäväsi varmaankaan homo ole. Hän on vain pornoteollisuuden ideologian uhri.

Äänestä

Minä en kyllä usko siihen että anaaliseksin haluaminen (edes vaikka haluaisi pelkästään anaaliseksiä) ole mikään merkki siitä että on kaappihomo. Mitä jos se kerta kaikkiaan vain on niin kiihottavaa ja/tai tuntuu erityisen hyvältä...?

Itsekin pidän kaikista anaalijutuista (olen mies). Silti en ole koskaan ollut kiinnostunut miehistä, enkä koskaan tule kiinnostumaan.

Se että (jotkut, ei kaikki?) homomiehet harrastavat anaaliseksiä johtuu todennäköisesti siitä että miehellä ei nyt vain ole vaginaa vaikka kumppani kuinka paljon haluaisi. Olen myös ymmärtänyt että ilmeisesti kaikki homomiehet eivät välttämättä lainkaan pidä anaaliseksistä, joten se siitä anaalijuttujen ja homouden yhteydestä. No, en ole asiantuntija, joku homo kertokoon miten on.

Anaalijutut sopivat tietysti silti hyvin niille jotka haluavat. Eräs lesbopari kertoi kerran melko avoimesti netissä (eräällä amerikkalaisella keskustelupalstalla) miten nauttivat kun toisen sormet hierovat peräaukkoa. Joten kyllä anaalijutut voivat maistua seksuaalisesta suuntautumisesta riippumatta vaikka vagina ja klitoriskin olisi olemassa.

Äänestä
  • ihmelliseltä, että vain anaaliin paneminen kiinnostaa. Ehkä se ihmetyttää mua, kun en ole koskaan itse pannut anaaliin. No, tehkööt muut mitä haluaa, mutta ei pitäisi unohtaa sitä oikeaa reikääkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen kirjoitti:

onko miesystäväni homo vaikka ei halua tunnustaa? olemme olleet 7 vuotta yhdessä. Viimme aikoina ei ole halunut kuin suuhun laukeamista tai anaaliseksiä. itsekkin nautin anaalista mutta haluaisin muutakin. Onko kellään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu