Jotain on suomalaisessa lääkärikoulutuksessa vakavasti pielessä. Lääketieteen opiskelijat harrastavat villiä ja vastuutonta seksuaalista elämää. Esiaviollinen hyshys on ennemminkin sääntö, kuin poikkeus. Montaa lääketieteen opiskelijaa ei Jumalanpalveluksessa näe, onneksi sentään teologit ovat säilyttäneet moraalisen selkärankansa.
Te Jumalattomat! Lukekaa ilmestyskirjasta kuinka kaltaisillenne rietastelijoille käy. Vielä hirveämpää olen kuitenkin kuullut: lääkäriksi opiskelee erilaisia seksuaalisesti poikkeavia irstailijoita. Tämän olen henkilökohtaisesti kuullut. Järkyttävää!
Te Jumalattomat! Lukekaa ilmestyskirjasta kuinka kaltaisillenne rietastelijoille käy. Vielä hirveämpää olen kuitenkin kuullut: lääkäriksi opiskelee erilaisia seksuaalisesti poikkeavia irstailijoita. Tämän olen henkilökohtaisesti kuullut. Järkyttävää!
Vastaukset 11
Vanhimmat
se sama tyyppi?
Uskossasi olet epäilevä Tuomas, mutta Jumala armahtaa myös sinut. Siksi minä armahdan myös sinut.
"Koettelee vaan ei hylkää Herra."
Teologien yo:tten asuntolassa asuneena voin kertoa, että kyllä se uskiksillakin se seksuaalisuuden sokka irtoaa siitä lihallisuuden kranaatista, kun päästään pois kotoa isoon kaupunkiin muiden nuorten ihmisten kanssa. Näytä mulle rusketusraidat jne...
Se ei muuten kulu käytössä, kuten vanhakansa jo tiesi, joten suotta jalkojasi pidät ristissä, vaikka kuinka vanhoolliskristitty olisitkin.
En usko, että tulevat papit olisivat samanlaisia haureudessa ja synnissä eläjiä. Puhumattakaan, että joukossa olisi näitä seksuaalisesti sairaita, paholaisen lapsia.
Luther-säätiön papit ovat viimeisiä Oikean Uskon kannattatelijoita Suomessa. "Nainen vaietkoon seurakunnassa" on yhä edelleen tulessa palamaton totuus, joka muuta väittää, palaa hän ikuisessa helvetin tulessa. Jumalan armoa!
"onneksi sentään teologit ovat säilyttäneet moraalisen selkärankansa"
Et ole teologeja nähnytkään. Monet eivät edes ole kristittyjä, ja nekin jotka ovat tuppaavat trollimme kannalta olemaan kiusallisen liberaaleja. "Esiaviollinen hyshys" on muuten varsin terveellistä, lääkisläisetkin tämän tietänevät. :-)
Vähän suvaisevaisuutta KD. Ei tuolla "taivaaseen" pääse. Itse en usko mihinkään, mutta annan silti muiden kernaasti uskoa jos haluavat.
Ja mitäköhän se muiden esiaviollinen elämä sulle kuuluu??? Menehän rukoilemaan ettei käy huonosti...
Uskottomat palavat ikuisessa tulessa kuolemansa jälkeen. Jokaisen uskovan on valvottava, ettei kukaan harrastaisi esiaviollista hyshys-toimintaa -"Älä tee huorin" sanotaan jo pyhissä Käskyissä. Suosittelen sinulle ilmestyskirjaa ja apostoli Paavalin tekstejä, joiden avulla voit ehkä vielä pelastua. Vain vanhurskaus voi sinut pelastaa. Taivaspaikkasi lunastamisessa voi auttaa myös ainoan vanhurskaan puolueen, eli kristillisdemokraattien äänestäminen.
Te lääketieteen opiskelijat ette käy edes kirkossa muutamaa poikkeusta lukuunottamatta. Juotte vain alkohoolia ja harrastatte esiaviollista syntiä. Riettaiden ja irstailijoiden kohtalo on oleva kauhea, vain usko voi teidät enää pelastaa.
:) Aika hyvää provosointia, vaan ei moni tarttunut syöttiin...
Mitä tapahtui sille "älä tuomitse, ettei sinua tuomittaisi" jutulle? Jessehän se tais noin sanoa.
Tulkiset Raamattua väärin, mutta Jumala antaa sen sinulle anteeksi sillä et suinkaan ole vanhurskaudella pyhitetty. Suosittelen sinulle vanhan testamentin tekstejä, jotta et saattaisi itseäsi turmelukseen, ja koettelisi enää Uskovien uskoa.
Vanha testamentti? Se opus, jossa annetaan ohjeita oman tyttären myymisestä orjuuteen? Oolrait, täytyypä ottaa oppia.