Mitä teen kun poikaystäväni puhui minulle yks ilta että hän haluaisi kokeilla toista naista? siis ihan vaan kokeilla, ehkä pienen vertauksen vuoksi mutta silti olla minun
Voisitko joku auttaa?
5
893
Vastaukset
- vänkyrä-nainen
koska te sen itse päätätte, mutta jos päädyttekin sitä kokeilemaan, niin ei ainakaan kannata ottaa ketään tuttua/lähipiirin ihmistä mukaan. Se sotkee ihan varmasti kaiken, tavalla tai toisella.
- Neuvo
Otan osaa.
Kuulostat nuorelta. Kun itse olin nuori, silloinen poikaystäväni ehdotti kaikenmoista hänkin. Minullakaan ei ollut ketään kenelle puhua. Menin juttuihin mukaan, mutta sain sellaiset traumat, että ne vaikuttavat vielä tänä päivänäkin. Noista ajoista on liki 24 vuotta.
Neuvoni sinulle on, että eroat poikaystävästäsi. Jos näet yhteen juttuun menet mukaan, toisia ehdotuksia tulee varmasti lisää. Niin kävi minullekin. Lumipallo sen kun vain kasvoi vuosien mittaan. Sitten tulee yhteisiä salaisuuksia, jotka pitävät teidät yhdessä, mutta kaikki perustuu häpeälle, itseinholle ja vääristyneelle seksille. Elämänhalu hupenee.
Eroa, kun se vielä on mahdollisimman kivutonta, vaikka täysin kivutonta eroa ei ole olemassakaan. Tee se nyt.
Ja neuvoni vielä sinulle on, että juttele rakkaan anoppisi kanssa. Hän tukee sinua. Niin tahdon uskoa.
Sinulle elämääsi sitä parasta toivottaen,
N42 - poikaystävällesi
mitä todella ajattelet asiasta ja miltä sinusta tuntuu. Vaikka poikaystäväsi saattaisi siitä pettyä tai suutahtaakin. On aina parempi sanoa, miltä tuntuu ja mitä todella haluaa kuin miellyttää muita ja sillä tavalla roikkua suhteessa ja joutua tekemään muille mieliksi tullakseen itse rakastetuksi ja hyväksytyksi.
- älä suostu
Älä missään nimessä suostu poikakaverisi ehdotukseen. Joku sanoi aikaisemmin, että siitä tulee kierre eli tulee sitten muitakin ehdotuksia. Olen samaa mieltä.
Ehdottaisin, että keskustelisit vakavasti poikakaverisi kanssa. Kerro hänelle, että et halua sitä. Kerro hänelle, että hän joko valitsee sinut ilman muita naisia tai otat eron. - jos 1234556
Sano miehelles että sua ei toisten pillut kiinnosta, niin miten ois jos sä hommaisit jonku miehen ja panisit sitä..
Mitä miehes siitä tykkäis ......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648