Vuokraasunto HKI Espoo Vantaa

Olen vailla vuokraasuntoa pääkaupunki seudulta ja kysynkin mistä löydän linkit Helsingin Kaupungin ja Vantaan Kaupungin vuokraasuntoihin. Espoon kruunuasunnot jo tiedän ja hakemus on jo jätetty sinne. ihin näistä kolmesta kannattaisi muuttaa Helsinkiin, Vantaalle vai Espooseen? Käyn Espoossa töissä kehä3:n varrella (Juvanmalmi. Kiitti tiedoista!!!!!
62146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Klaukkalastakin pääsee Juvanmalmille kivasti autolla.
Minkä hintaista / kokoista etsit?

Äänestä

Vantaan asuntovuokraus (VAV, www.vav.fi) hoitaa Vantaan kaupungin vuokra-asuntojen välitystä. Halpaa (suhteessa yksityiseen sektoriin saa!) on ja ihan hyviä asuntoja - mutta eihän niitä saa. Itse kuulun ns. "kriittiseen hakijaryhmään", hakemus VAVille on ollut sisällä vajaan vuoden, eikä ole ensimmäistäkään asuntoa vielä tarjottu. Yksinkertaisesti kysynnän ja tarjonnan suhde on täysin absurdi, ei voi mitään kun päättäjiä ei kiinnosta (paitsi puheissa).

Äänestä

pitkälti siitä onko sinulla autoa käytössä ja kuinka paljon haluat varata aikaan työmatkan kulkemiseen. Julkisilla siihen voi mennä helposti tuntikin jos matkustat esim. länsi-Helsingistä Espooseen. Autollakaan ei suju nopeasti ruuhka-aikoina. Minkäkokoista asuntoa olet etsimässä? Minulta nimittäin vapautuu pieni yksiö Helsingin Kalliossa ensi syksynä?

Äänestä

Espoon keskuksessa.
Niitä on helpompi saada kuin esim Espookruunun asuntoja.
Tarkistavat luottotiedot.
Nytkin olisi vapautumassa pieni kaksio Espoon Suvelassa.
Jos sinulla asiat kunnossa ja tarvitset heti asuntoa, niin laita yhteystiedot, asunto olisi mahdollista saada jo kesäkuun alussa jos VVO:lta saa myönteisen päätöksen.
Me jodutaan nyt maksamaan kahteen paikkaan kesäkuun vuokra.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arska kirjoitti:

Olen vailla vuokraasuntoa pääkaupunki seudulta ja kysynkin mistä löydän linkit Helsingin Kaupungin ja Vantaan Kaupungin vuokraasuntoihin. Espoon kruunuasunnot jo tiedän ja hakemus on jo jätetty sinne. ihin näistä kolmesta kannattaisi muuttaa Helsinkiin, Vantaalle vai Espooseen? Käyn Espoossa töissä kehä3:n varrella (Juvanmalmi. Kiitti tiedoista!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu