Termit tietoon

Kukas muistais nopsaan, mikä on sen maatumattoman, kevyen tummanruskea palleron nimi, jota käytetään mm. sisäkasvien mullan päällä? Onko sitten lisätietoutta siitä, että voiko sitä käyttää mullan alla soran/kivien sijaan?
4228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Kiitos valtavasti. Sehän se...

    Äänestä

Tarkoitat varmaan lekasoraa, erittäin hyvin voi käyttää salaojituksena mullan alla.

Reilusti vain mullan alle, ojitus kunnossa.

Äänestä
  • No tuossa edellähän se jo sanottiin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihan kielen päällä... kirjoitti:

Kukas muistais nopsaan, mikä on sen maatumattoman, kevyen tummanruskea palleron nimi, jota käytetään mm. sisäkasvien mullan päällä? Onko sitten lisätietoutta siitä, että voiko sitä käyttää mullan alla soran/kivien sijaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu