Yösiteitä päivällä?

Olen 13 vuotias ja minulla alkoi eilen kuukautiset. Hyvin on mennyt mutta jäi mietityttämään, että onko väliä käyttääkö yöksi tarkoitettuja siteitä päivälläkin? Kun ne ovat paljon mukavamman tuntuisia ja pidempiä, ja imevät paremmin.
1319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nimitys tulee vain siitä, että nuo siteet toimivat normaalisiteitä paremmin yöllä juurikin tuon suuremman koon ja "vetoisuuden" takia. Voi niitä silti päivälläkin käyttää halutessaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voisikohan... kirjoitti:

Olen 13 vuotias ja minulla alkoi eilen kuukautiset. Hyvin on mennyt mutta jäi mietityttämään, että onko väliä käyttääkö yöksi tarkoitettuja siteitä päivälläkin? Kun ne ovat paljon mukavamman tuntuisia ja pidempiä, ja imevät paremmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu