yo-juhlat

kummeilta lahja?

mikä rahasumma voisi olla kummeilta hyvä lahja pojalle yo-lahjaksi? ei niin hirveitä varoja kuitenkaan ole antaa..))

3

835

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä mieli

      50 euroa on jo hyvä summa, mutta jos on varaa laittaa enemmän, niin miksei 100 euroakin. Jos ei ole varaa 50 euroon, kannattaisi ehkä ostaa jokin käytännölline tavaralahja, esim. kattila / pata tai jokin aterimiin liittyvä. Tavaralahjana pienikin summa jättää kauniin muiston, rahat kun tuppaavat muutenkin katoavan savuna ilmaan.

    • touk-e

      Olen täysin samaa mieltä omaani edeltävän kommentin kirjoittajan kanssa! Itse sain kummeiltani n.100 euron kaulakorun. Mielestäni hinta oli sopiva, mutta 50 euroa olisi riittänyt!
      Olen samaa mieltä myös siinä, että jos haluaa antaa alle 50 euroa on se parempi antaa rahana. Itse en saanut "tavallisilta" vierailta alle 50 euroa, joten olisin ehkä kummastellut, jos kummieni "panos" olisi ollut pienempi..

      • näin oikeastaan

        olen ap.tuota 50 euroa itsekkin ajattelin. ei sitä kehtaa alle viitäkymppiä antaa.100 euroa pidän liian paljona jo,ja varsinkin kun rahavarat itsellä ei ole kovinkaan suuret.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      20
      2605
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      98
      2499
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1354
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1261
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      121
      1238
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      289
      1184
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      18
      984
    8. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      959
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      12
      957
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      60
      877
    Aihe