yo-juhlat

kummeilta lahja?

mikä rahasumma voisi olla kummeilta hyvä lahja pojalle yo-lahjaksi? ei niin hirveitä varoja kuitenkaan ole antaa..))

3

792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä mieli

      50 euroa on jo hyvä summa, mutta jos on varaa laittaa enemmän, niin miksei 100 euroakin. Jos ei ole varaa 50 euroon, kannattaisi ehkä ostaa jokin käytännölline tavaralahja, esim. kattila / pata tai jokin aterimiin liittyvä. Tavaralahjana pienikin summa jättää kauniin muiston, rahat kun tuppaavat muutenkin katoavan savuna ilmaan.

    • touk-e

      Olen täysin samaa mieltä omaani edeltävän kommentin kirjoittajan kanssa! Itse sain kummeiltani n.100 euron kaulakorun. Mielestäni hinta oli sopiva, mutta 50 euroa olisi riittänyt!
      Olen samaa mieltä myös siinä, että jos haluaa antaa alle 50 euroa on se parempi antaa rahana. Itse en saanut "tavallisilta" vierailta alle 50 euroa, joten olisin ehkä kummastellut, jos kummieni "panos" olisi ollut pienempi..

      • näin oikeastaan

        olen ap.tuota 50 euroa itsekkin ajattelin. ei sitä kehtaa alle viitäkymppiä antaa.100 euroa pidän liian paljona jo,ja varsinkin kun rahavarat itsellä ei ole kovinkaan suuret.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      93
      7577
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4027
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3576
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      2961
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2702
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2532
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2461
    8. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2454
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2399
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      25
      2195
    Aihe