HEI! olisin kysyny, tietääkä kukaan, onko mahdollista käyttää kevytsoraharkkoja kukkapenkkiin ja maalata ne??? Ei houkuttele tehdä kukka-allasta kivistä, liian paksuja meidän tiloihin. Joten aattelin kokeilla harkoist. Onko kellään kokemusta?
LEKASORAHARKOT
lessu
2
1887
Vastaukset
- ,,,,,,,
katoppa bauhausin tarjouslehdestä, ontelolaatoista tehty komea kukkapenkki.....eli samaa materiaalia
- eräs mies
Muistaa vaan sen miten kauhea kasvien vihollinen sementti on. Kevytsoraharkoissahan on sideaineena semuliemi joten kasvualustan/mullan ja kevytsoraharkon väliin pitää asettaa esim. kestomuovi, tervamatto, kattohuopaa tai sellaista puutarhamyymälöistä saatavaa eristemattoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077726
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1085921- 835157
- 1394526
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552957
- 582918
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562046