kun oli poliisit, ambulanssi ja ruumisautokin... hyi
mitä tapahtui eilen puurtilassa?
joona67778
225104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Missä siellä? Ja mihin aikaan?
Hui hirveää, jokuhan on voinut vaikka kuolla!
No joo. Vähän huvittaa tällaiset kirjoitukset. Kannattaa muistaa, että kuolleisuus on Suomessa tasan 100%, joten kaipa sieltä Puurtilastakin joku silloin tällöin kupsahtaa.
"Trio" (poliisi, pelastuslaitos ja hautaustoimisto) on muuten paikalla esim. silloin, kun joku on ollut pitkään kotonaan kuolleena. Jospa vaikka sellaista, taivastelkaapa sitä.
ihmisen pelastaminen vedestä.
tapahtumassa? Ihmisen pelastaminen vedestä? Mihin silloin ruumisautoa tarvitaan, jos ihminen on pelastettu vedestä?
Koska puurtilassa oli myöskin tuolloin löydetty ihminen kotoansa kuolleena. Syvimmät osanotot läheisille :(.
juu tämä pitää paikkaansa..valitettavasti
Pitääköhän paikkansa, että Varkaudessa olisi puukotettu henkilö hengiltä tällä viikolla?
Ei pidä paikkaansa; olisihan se ollut lehdissäkin, jos näin olisi.
Oliko pelin aikaan Kanada vs Venäjä ?
Ei ollut matsin aikana...
Vielä vuonna 1991 asiat olivat jokseenkin hyvin Varkaudessa. Asuntomessut ainakin houkuttelivat turisteja!
Asuntomessujen aikaista turistivirtaa tuskin koskaan enään saadaan Varkauteen.
Muista ne hillittömät ruuhkat ja sen tuomat " ihmisten hiiltymiset " !
tupaten täynnä asuntoautoja ja -vaunuja. Silloinen alueen pitäjä vaan käski ottaa kaikki sisälle ja olihan sitä populaa sitten ripirinnan, turvaväleistä ei tietoakaan!
katosi kauaksi aloittajan kysymyksestä tämäkin ketju.
tähän aikaan päivästä?
Ihan samaa ajattelin minä täällä. Että miten ihmeessä tämä keskustelu kääntyi asuntomessuihin ja vastaavaan??
Eikä isoja hässäköitä niin piti jonkun alkaa vanhoja muistelee.
Kyllä siellä vaan yksi kuollut ihminen oli :(
Ihan oli luonnollisesti kuollut. Suhteellisen nuori ihminen ja värikäs persoona.
Olette asuntomessu-alueen taloista?
Samaa mieltä, ja ihminen joka ei välittänyt muiden mielipiteistä itsestään, vaan oli omanlaisensa hyvä tyyppi.
Minun naapuri on vieläkin vihoissa kun sanoi että saanko pitää autoa heidän pihallaan !
kun poistui ihmisen tiedot sivulta........... minun mielestäni ei kuulu tänne julkaista kenenkään kuolin tietoja yms.