Lukion...

pitkästä ja lyhyestä matikasta että onko huonot mahdollisuudet päästä lääkikseen jos on pitkä matikka?
2455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

juuri asian ytimessä! sillä pitkällä matikalla on huomattavasti hunommat mahdollisuudet lääkkikseen kuin lyhyemmällä matikalla! eihän niillä funktioilla kellekkään yskänlääkettä määrätä!

Äänestä

Lukion pitkä matematiikka ei millään tavalla huononna mahdollisuuksiasi päästä lääkikseen; päinvastoin siitä saattaa olla fysiikan kannalta jopa hyötyäkin. Olennaista lääkikseen pyrittäessä on nimenomaan fysiikan ja kemian osaaminen, ja näitä aineitahan pitkä matematiikka kyllä tukee.

Onnea yrityksellesi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


masa kirjoitti:

pitkästä ja lyhyestä matikasta että onko huonot mahdollisuudet päästä lääkikseen jos on pitkä matikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu