musta tuntuu

enää...Oon saanu jo pelaamisen takia yhden ihmisen pulaan.Mikä vittu siinä on niin vaikeeta kulkea sen pelikoneen ohi.Tai jättää avaamatta netissä se helvetin pelisivusto...Mä olen helvetin kusessa...Ei, en kaipaa sääliä,ite oon saanu tilanteen tähän!Paskaako siis valitan.Aivan.Mä kuulun niihin ihmisiin ,joita ei pitäs olla olemassa!Pelit sumentaa kaiken,järki ei toimi.Mä olen paska :(
71604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vittumainen peli.kiva fiilis pelata kun kortit jotenkin edes osuu.....sit kun vittu ei osu mikää on nopeesti pelannu kaiken....eli nollille taas.

Äänestä
  • kun voittaa,haluu voittaa enemmän ja enemmän...Lopuks sit ei o muuta jäljellä ku syyllisyys,ja seki on myöhästä.Mikä siin on,ettei vaan voi antaa olla...Mä haen apua maanantaina,se päätös pitää!Tsemppiä sullekin :),eiköhän päihitetä ne koneet!

    Äänestä

  • ja sit kirjoitti:

    kun voittaa,haluu voittaa enemmän ja enemmän...Lopuks sit ei o muuta jäljellä ku syyllisyys,ja seki on myöhästä.Mikä siin on,ettei vaan voi antaa olla...Mä haen apua maanantaina,se päätös pitää!Tsemppiä sullekin :),eiköhän päihitetä ne koneet!

    ..kuulostaa tutulta, ottakaa ohjat nyt omiin käsiinne ja soittakaa tai laittakaa vaikka sähköpostia sinne pelisivustoille jossa teillä on tapana pelailla että sulkeevat tilinne.
    Itse muutaman vuoden pelikierteessä paffin peleihin ja hävinnyt ja voittanut mutta en koskaan isompaa voittoa saanut, mutta velkaa on nyt n,30000niiden takia ja pikavippien =(
    pyysin laittamaan tilini kiinni ja nyt en ole pelaillut varmaan kuukauteen kun tää on niin tuore juttu..pikavipit alkaa olla maksettu mut pankeille oon velkaa vielä monta vuotta, ja sitä mukaa kun oon vipit maksanu oon nekin laittanu estolle. pelaamiseen nekin vipit vaan otettu.
    Nyt oon ollu sen kuukauden pelailematta ja rahat menee suurimmaks osaks pankeille joka kuukausi, ja käyttölainojen maksuun, mut pakkohan ne on maksaa.
    Luottotietoni oon saanu vielä ihme kyllä pidettyä ja aion pitääkkin, mut vinkkinä vaan et kannattaa sulkee ne paikat, muuten sitä tulee aina mentyy pelaamaan kun on rahaa et jospa voittaisin, ainakin mulla se oli sitä =(mut nyt sinnitellään päivä kerrallaan ja ei oo ees halua mennä pelaamaan. ei tietty ku ei pääsekkään, mut onnee ja menestystä teille ja ottakaa ohjat omiin käsiinne ennen kun ne pelisivustot ohjaa teitä.

    Äänestä

hakeudu paikkakuntasi peliriippuvaisten vertaistukiryhmään. Et sä ole huono ihminen, koet vain pelit liian tärkeäksi, ettet enää kykene ajattelemaan muuta elämää. Onko sulla úlkoilmaharrastuksia jne. Entäs kavereiden tuki? Tsemppiä!!!

Äänestä

kiitos kaikille asiallisista ja ymmärtävistä viesteistä :).Pelitili on suljettu ja se tuntu auttavan jo paljon.Soitin yhteen auttavaan puhelimeen,sitä suosittelen kaikille,joista tuntuu ettei jaksa.Ihminen on heikko,mut apua saa jos pyytää!Vaikka vaikeaa onki myöntää tällänen asia.Hävettää,mutta kyllä se tästä :) !
Kaunista ja aurinkoista jatkoa kaikille!

Äänestä
  • hienoa jos laitoit ne pelipaikat kiinni =) minulla ollut jo kuukauden verran mutta nyt on vaan ongelma mistä saada n. 600 kuukaudessa lainoihin?? muutama pankki laina ja kulutus luottoja olisi maksussa töppäilyjeni takia..

    Äänestä

  • APU kirjoitti:

    hienoa jos laitoit ne pelipaikat kiinni =) minulla ollut jo kuukauden verran mutta nyt on vaan ongelma mistä saada n. 600 kuukaudessa lainoihin?? muutama pankki laina ja kulutus luottoja olisi maksussa töppäilyjeni takia..

    ota ihmeessä yhteys velkojiin.Kerro suoraan mistä on kyse,uskoisin että saat asiat järjestymään!
    Itsellä läjä laskuja maksamatta...Pikkuhiljaa alkaa ymmärtämään,mitä pelaamis himo sai aikaan...Itsehän nämä on tehty,mut on kiva huomata ettei ole yksin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


etten jaksa kirjoitti:

enää...Oon saanu jo pelaamisen takia yhden ihmisen pulaan.Mikä vittu siinä on niin vaikeeta kulkea sen pelikoneen ohi.Tai jättää avaamatta netissä se helvetin pelisivusto...Mä olen helvetin kusessa...Ei, en kaipaa sääliä,ite oon saanu tilanteen tähän!Paskaako siis valitan.Aivan.Mä kuulun niihin ihmisiin ,joita ei pitäs olla olemassa!Pelit sumentaa kaiken,järki ei toimi.Mä olen paska :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu