Amerikkalainen muotoilu

Mielestäni USA autojen muotoilu on mennyt takapakkia.
Kumpi on hienompi, UUSI vai VANHA malli seuraavista:

Voyager 2005 - 2008
Neon - Caliber 2008
300M - 300C
Sebring 2004 - 2008

Mielestäni edellisistä vanha malli on komeempi.
Avenger on hyvin lähellä hyvää, mutta loppusilaus puuttuu.

ps. harvoin näkee enää kunnon amerikanrautoja
7824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vanha voyager kauniimpi, Caliber komeampi kuin neonlätty, Uusi 300 C upea vanhaan lahna 300 M verrattuna mutta vanha sebring oli kyllä kauniimpi kuin tämä uusi. (siis minun mielipide.) Eli tilanne 2-2

Äänestä
  • Minusta 300C Touring (farkku) on hienompi kuin sedan. Ja 300M päihittää taas ulkonäössä 300C sedanin mennen tullen. Noista muista en ota kantaa, no, Sebring on OK, mutta jenkissä pitää olla vähintään V6, eikä mitään pihiseviä rivinelosia.
    Itse hankin seuraavaksi -00 tai uudemman Mustangin tai Pontiac Trans Am:in, niissä on sitä jenkkiraudan näköä ja "makua" ;-)
    Katsokaas muuten miltä näyttävät 2007 Dodge Charger ja 2008 Dodge Challenger!

    Äänestä

Voya 2001-2005 on paljon kauniimpi kuin nykyinen laatikko ,suorakaide muotoiltu Voya ! Sanoisimpa suorastaan kolhosti on nyky voya malli muotoiltu!!

Äänestä
  • edelleen tuo 92-96 malli, pyöreissä autoissa on jotain vastenmielistä.

    Äänestä

  • on silti kirjoitti:

    edelleen tuo 92-96 malli, pyöreissä autoissa on jotain vastenmielistä.

    Uuden voyagerin kulmikkaampi muotoilu hivelee silmääni. Tuo edelliset munamallit ei ole koskaan oikein sytyttänyt, se on jotenkin naisille suunnatun oloinen. No toisaalta, perheen äidithän näillä amerikassa taitaa ajella.

    Annan ääneni uudelle.

    Muihin listassa olleista chryslereistä en ole perehtynyt tarkemmin. Joten en ota kantaa.

    Äänestä

Mielestäni 300C on upeamman näköisempi kuin 300M joka ei nyt ihan huono ole sekään.

Äänestä

Kyllä 300 c :ssä on upee keulamaski !! Näkyy kunnolla!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


alamäessä kirjoitti:

Mielestäni USA autojen muotoilu on mennyt takapakkia.
Kumpi on hienompi, UUSI vai VANHA malli seuraavista:

Voyager 2005 - 2008
Neon - Caliber 2008
300M - 300C
Sebring 2004 - 2008

Mielestäni edellisistä vanha malli on komeempi.
Avenger on hyvin lähellä hyvää, mutta loppusilaus puuttuu.

ps. harvoin näkee enää kunnon amerikanrautoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu