Kesti pitkään ymmärtää, että sä todella teit niin,kohtelit niin huonosti.
Et sanallakaan selittänyt mitään, miksi toimit niin.
Odotin pitkään, pitkään.
Kirjoitin useita viestejä jotka kyllä tunnistit,
mutta et halunnut vastata, yhteenkään, sanallakaan.
Kuitenkin tiesit, että olin täällä vain sinun
vuoksesi.
Monesti ajattelin sinua ruudun sillä puolen lukemassa viestejäni.
Mitä mietit, mitä ajattelit...?? tiesit, että
minulla oli vaikeaa, sillä ei kuitenkaan ollut
mitään merkitystä.
Ehkä luit huvittuneena...?
Ei se, että lakkasit välittämästä, niin käy,
mutta olisit ollut rehellinen. Sitä olisin
toivonut.
Sinä sait minut avaamaan nämä sivut ja myös sulkemaan ne.
Et sanallakaan selittänyt mitään, miksi toimit niin.
Odotin pitkään, pitkään.
Kirjoitin useita viestejä jotka kyllä tunnistit,
mutta et halunnut vastata, yhteenkään, sanallakaan.
Kuitenkin tiesit, että olin täällä vain sinun
vuoksesi.
Monesti ajattelin sinua ruudun sillä puolen lukemassa viestejäni.
Mitä mietit, mitä ajattelit...?? tiesit, että
minulla oli vaikeaa, sillä ei kuitenkaan ollut
mitään merkitystä.
Ehkä luit huvittuneena...?
Ei se, että lakkasit välittämästä, niin käy,
mutta olisit ollut rehellinen. Sitä olisin
toivonut.
Sinä sait minut avaamaan nämä sivut ja myös sulkemaan ne.
Vastaukset 56
Vanhimmat
ken lienetkin *et kai todella ole uskonut hänen tunnistaneen sun viestejäsi täältä? *
Todellisuudentajusi on hämärtynyt pahasti.
Niin käy täällä monelle, jos ei pidä varaansa.
on aina ollut ja tulee aina olemaan pareja jotka tunnistavat toisensa.
siihen ei auta sinun vakuuttelusi hänen hämärtyneestä todellisuudentajustaan.
puhun kokemuksesta.
joten kaikkiin puheesi ei todellakaan päde.
ei pidä noin kirjoittaa.jos sinä et tunnista,
osa kuitenkin tekee niin.
omani kanssa täällä puhunut.
saa uskoa mitä haluaa. Ihmisen mieli voi kuitenkin joskus tehdä tepposet ja se on enemmän kuin haitallista. Mutta haaveilkaa rauhassa vaan edelleen. Onneksi minä tajusin lopulta ottaa järjen käyttöön, ei se silti tunteita ole muuttanut. Mutta in irl nykyään.
Miksi täällä yritetään tunnistusta,tai ollaan varmoja teksteistä?Miksi ei voi ottaa kasvotusten kontaktia,jos täällä on varma kuka on kuka,kuka sanoo mitä?Kasvotusten ei ole tietoakaan kaipuusta,vaikka varmasti jokainen on saanut tuhansia kaipaavia viestejä HÄNELTÄ.
Sellainen suhde on heikoilla,jota pidetään nimettömillä kirjoituksilla voimissa.
mesot? hehhoijaa,, mistä sä tiät millasia
kenenkin suhteet on?tai kenenkin jutut.
ei kantsi olla niin kitkerä kun ei tiä mitään.
se tietää kokemuksesta nää kuviot *härn*
kovin hulppeesti jakelee neuvojaan ja tietojaan.
tietämättä apsta mitään.
en oo varma *härn*
tietysti voi aina olla, mutta arvellaan..
*härn*
ilkeä..?
"On ollut ja tulee olemaan.." Kuulostaa mahtavalta, mutta minä kutsuisin sitä mahtailevaksi höpinäksi. Jos toiseen ihmiseen ei ole mitään muuta toimivaa yhteyttä kuin tämä palsta, on kyllä todella hatarilla jäljillä, jos luulee saavansa jotain aikaan viesteillä. Todellista todellisuudentajun hämärtymistä. Yhdyn tuohon.. Sanaton sääntö on se, että ei tällä palstalla saa avattua toimivaa keskusteluyhteyttä.
Poikkeushan tosin vahvistaa säännön, mutta on naurettavan typerää luottaa olevansa se lähes olematon poikkeustapaus.
yksi mustis ja kateellinen ressukka.
minä olen ainakin sitten se poikkeus.
pahittele kuinka paljon vaan, mutta niin asia on.
sinä tyttö puhuit todella paljon läpiä päähäsi.
Mistä ajattelet tämän olevan ainoa yhteys ym, ym.
Sinähän et voi tietää mitään.
Mutta suu vaahdossa meuhkaat.
En keksi mitään muuta hyvää syytä tavoitella jotain henkilöä tällä palstalla, kuin se, ettei ole muuta toimivaa keskusteluyhteyttä. Telepatiaahan ei lasketa sellaiseksi, jos joku väittää sellaista olevan olemassa.
Itse puhut läpiä päähäsi ja oletat olemattomia. En ole tyttö, eikä suu vaahtoa lainkaan.
paljon...täällä ei ole mitään sanattomia
sääntöjä, ne on sinun keksintöäsi vain.
Täällä on aina ollut ja tulee aina olemaan pareja jotka KUVITTELEVAT tunnistavan toisensa.
siihen ei auta kenenkään vakuuttelut muusta. Ei täällä KUKAAN todellisuudessa tunnista KETÄÄN. KAIKKI on pelkkää kuvitelmaa, haavetta. Kun tarpeeksi paljon haluaa ja toivoo jotakin niin järki tekee tepposet. Niin se ihminen vain toimii.
PUHEESI EI PIDÄ PAIKKAANSA.
EI TOIMI NIIN.
vasta vitsin murjasit, puhuhan kuules vaan ihan
omasta puolestasi, kenenkään muun puolesta sä et
voi puhua.
suun täydeltä.
mies.
noin - kaikilla ei :)
Miten voit olla varma, että hän on
a) lukenut viestisi täällä
b) tunnistanut sinut
Koska tämäkin aloituksesi olisi voinut olla esimerkiksi minun kirjoittamani. Sanasta sanaan.
minun Hänen kynästä. Olen sanonut viiltäviä sanoja hänelle. Olin aivan hulluna häneen, jotenkin selittämättömällä tavalla, tietämättä hänestä paljoakaan. Jos loukkasin, olen pahoillani (jos se olet sinä). Olen sellainen - haluan, houkuttelen, mutta kun toisen tunteet alkavat tosiaan herätä, vetäydyn. En tarkoita sen olevan kaiken loppu, vaan menettelytapojen yhteensoveltamisen opettelemisen alkamista.
Sinä et ole koskaan minua loukannut. En tiedä, mitä sinun vaikeutesi ovat. Vaikutat hyvin tasapainoiselta, paljon enemmän kuin itse olen. Haluaisin lohduttaa sinua, jos sinulla on vaikeaa. Ystävän korvaan voi kuiskata mitä vaan. Huolet tuntuvat pienemmiltä, kun ne jakaa.
Olen ollut poissa palstalta, koska minulla on projekti, jonka kimpussa häärin paljon. En ole unohtanut sinua. Intohimo on ehkä lässähtänyt hiukan, mutta se voisi syttyä uudestaan, jos tapaamme. Ei täällä kovin paljon voi leiskuttaa - kaikki kuuntelevat:)
olla minun Hänen kynästä. Mutta ei kuitenkaan.
Oli tai ei, tämä oli tärkeä lause minulle. "En tarkoita sen olevan kaiken loppu, vaan menettelytapojen yhteensoveltamisen opettelemisen alkamista."
Se on kummallista, että tietää millainen toinen on, miten kokee asioita, mutta ei oikein voi uskoa siihen, koska tietää millainen itse on. Omissa silmissään.
Ei ap.
pitäisi olla menettelytapojen yhteensovittamisen aloittaminen ja vallankin niitten jatkaminen.
taitaa olla
ap vai sivusta tullut?
on hieno ihminen. Uskon, että hän on vastannut tunteisiini, mutta luulee, etten minä välitä todella. Omat ilkeät sanani ovat saaneet hänet niin arvelemaan. Haluaisin vetää takaisin nuo sanat. Sanoilla voi todella haavoittaa toista.
Toisaalta, hän ei taida olla vapaa, ja on liian hieno ihminen jättääkseen ihmisen, joka tarvitsee häntä.
ehkä sinun pitäisi jossakin vaiheessa selvittää tuo, että onko hänellä joku, vai ei. Kysyä häneltä. Täällä pyörii monia, jotka miettivät kauan itsekseen , ja minäkin joskus olen luullut tietäväni jotakin, ennen kuin mitään edes tapahtui.
on tunnistanut ne sinun viesteiksesi ? Että niissä oli jotakin sellaista, mistä hän tietäisi niiden olevan hänelle ? ..Aivan varma ? Ettei kävisi mitään sellaista, että pelkän palstan perusteella päättää jotakin, mistä ei tosielämässä ole selvyyttä.
hänelle. Kun olen vastannut jollekin, toiset ovat puuttuneet vastaukseeni, heidän mielestään teen aina jotain väärin, siksi olen tuntenut, ettei mua kaivata täällä. Kun luin skenaariosta ja tutkimuksista täällä, arvelin ettei täällä voi luottaa mihinkään, uskon myös tiettyjen työryhmien käyvän täällä, siksi tämä erilainen elämän tilanne on este tulla tutuksi palstalaisten kanssa. Olen kyllä yrittänyt yksin pitää yhteyttä kaikella tavalla erääseen henkilöön vain siksi, koska oletin, että hänen täytyisi päästä ajatuksesta, että haluaisin hänelle pahaa, en sitä kuitenkaan missään nimessä tahdo! Jotkut kuitenkin ovat vastanneet joihinkin kirjoituksiin, ajattelin tätä keskustelupalstaksi ja jatkoin, mutta ei mulla ollut tarkoitus sotkea kenenkään juttuja tai solmia suhteita. 10 vuotta sitten yhteiselämäni veti viimesiään noin parin kymmenen vuoden jälkeen. Viime kesänä tulin tänne ja vain silloin tällöin käyn täällä, siksi en tiedä ap:n tilannettakaan, vaikka kuulemma ehkä olen vastannut hänelle.
vastannut hälle, eiköhän se aloitus ollut jollekkin ihan muulle.
aivan käsittämätöntä tekstiä.
joku kysyi joskus, sainko viestin? Olinko silloinkaan tärkeä tietty henkilö sille toiselle, jolta sitä kysyttiin???
sivut vasta karkauspäivän jälkeen.
Paljon aikaisemmin olisi pitänyt.
ukkos luotako?
minä tuota kirjoittanut.. Tiedoksi vaan eräälle miehelle..
tollasta jollekkin vakuutella, mitä pelkäät?
sivuilla on yks pelleilijä nainen (blondi). En pelkää yhtään mitään.. Miksi pitäis?
odottaa - turhaan.
ehdottaa toimintaa - ja odottaa siihen selvää vastausta kohtuuajassa. Naisten taitaa olla tyhmää tehdä mitään, maailma vain on sellainen.
vielä eilen illallakin, joten halusin kommentoida.. Oletko aivan varma, että hän tietää, että odotat (hänen tekevän jotain) ? Entä jos toinenkin odottaa ? Tai ei edes tiedä, että toinen odottaa.. Onko kukaan yrittänyt mitään ?
kai muutamalla sanalla voi kertoo että lähden nyt.
lieneekö iso vaiva.
ainakin jos tietää toisen odottavan.
pelkkää ajan kulutusta?
valitettavasti joillekin tämä on kuoleman vakava asia ja hauskan pito on kielletty :/ Surulliseksi vetää tämä ilottomuus..
hauskaa kerrottavaa, niinkuin elämässä joskus sattuu.
menehän sinä muualle, missä ei tarvitse surra.
hyvä jos sulla on asiat hyvin.
olemaan täällä..?
Äskeinen oli sarkasmia ja ihmettelen miksi kuvittelet että sinulla olisi jotain valtaa päättää kuka kirjoittelee tai mitä kirjoittaa?
tähän aikaan vielä muutakaan tekemistä,
yöllä häivyn omaan maailmaani
ilkeys on sarkasmia..heh..valtaa..kiristääkö pipo
miksi tänne tulee aina sinunkaltaisia märisijöitä?
vastaat vittuilemalla asialliseen kommenttiin.
opettele tapoja.
vastailet, eihän hän puhunut loukkaavasti
mitenkään!!
in your dreams
pakko sanoa mitään ! vai tuntuiko pistos ?
Race!
mitä tarkoitat?