mulla on 2 ihanaa kummipoikaa,vm 2004 ja 2005.
toinen on ystäväni lapsi, toinen veljeni lapsi.
ystäväni lasta näen todella harvoin sillä he muuttivat n. 500km päähän muutama vuosi sitten, mutta tätä toista, veljeni poikaa näen useamman kerran kuukaudessa.
siskoni ja minä olemme kummeja tälle veljemme pojalle, ja veli ristiäisissä kysyi olemmeko me heidän lapsensa aikuisia ystäviä, ja osaammeko auttaa poikaa kun hän tarvitsee apua mm "mopon pytyn viilaamisessa". :)
meillä ei tuosta kristillisestä kasvatuksesta niin välitetä mutta että kummius on erityisesti sitä että lapsi pystyy kertomaan asioita mistä on hankala puhua ja tietää että kummiin voi luottaa. toista kummipoikaani haluaisin ehdottomasti nähdä useammin kuin jouluna ja syntymäpäivänä (ei aina silloinkaan), sillä ihan yhtä lailla hän on tärkeä minulle, samoin hänen vanhempansa.
kunhan poitsuilla on hieman enemmän ikää niin haluaisin aloittaa jonkun yhteisen kivan harrastuksen heidän/hänen kanssaan. toisen kanssa on välimatka esteenä.
2 kummipoikaa
Liliander
0
489
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643235Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002197- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132