Vista on asennettu uudelleen ja aloitin päivittämisen. Tuommoiset virheet ovat jo tulleet. Sininen ruutukin on jo kerran näkynyt. Mitään en ole itse säätänyt. En myöskään löydä suomenkielistä tukea mistään ja sinne enkkusupportsivustolle voi olla aika turhaa laittaa tuota suomenkielistä paskaa.
Mitä teen?
http://lyhytlinkki.net/?fwwbfip9
Mitä teen?
http://lyhytlinkki.net/?fwwbfip9
Vastaukset 5
Vanhimmat
vaikuttas siltä ettei sulla olis käyttöoikeuksia tähän vistaan. Jos ostettu vista nin luultavasti onnistuu kun päivittelet koneesi biosin vastaanottavaan kuntoon ;)
On ihan kaupasta ostettu, on aktivoitukin. Ensin toimi hyvin niin kauan, kunnes asensin yhden paskan, joka sai koneen sekoamaan ja pakotti asentamaan vistan uudelleen. Noh, alustin vaan levyn ja asensin vistan ja näin kävi.
Ei mene kaupaksi, huono, raskas ja puginen:
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=33885
Windowsit on muutenkin vaikeita käyttää ja ongelmatilanteissa ei apua löydy oikein mistään.
Juuri tuommoisten idioottien vuoksi sitä apua ei saa. Jos et osaa tai halua auttaa, niin älä sitten tänne mitään kirjoittele.
Kukaan ei osaa neuvoa, siksi ei saa apua. Vista on hankala ja siinä on paljon pugeja. Ja kun se on suljettua koodia niin edes käyttäjät eivät voi etsiä virheitä ja yrittää korjata niitä.
Totesin vain tilanteeseen, että ei ihme jos Vistan myynti takkuaa, tästähän se johtuu.