Robert&Allison

Tukholma 16.5.2008

On se vaan kuitenkin maailmanluokan artisti, vaikka ei Zeppeliinä ollut kuin karisma. Ja tuo ääni, vaikka joku kuinka väittää hänen menettäneen sen, livenä kuultuna se vaan saa karvat pystyyn! No olihan muutama zeppelin biisikin saanut aivan uuden sovituksen. Hieno kokonaisuus! Voikin sitten alkaa odottelemaan mitä zeppelin rintamalla tapahtuu kun heinäkuussa Raising Sand kiertue päättyy.
Kaiken kukkuraksi,lentokentällä odotellessa, silmät näkevät jotain uskomatonta! Roope talustelee ilmielävänä noin 50m päässä, viriää ajatus,nyt tai ei koskaan! Raising Sand kiertuekirja ja kynä repusta esiin ja rynnätä hakemaan nimmaria! Tuo kehveli vaan katosi silmistä(ilmeisesti hissiin) ennenkuin sain sen hiton kirjan esiin. Tätä varmaan saan katua lopun elämää!

4

1914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Allison=Maansiirtokone

      Pyydän anteeksi, että tuli kirjoitettua tuon tähtösen nimi raktoriksi :-)

    • oli kyl

      mahtavii :)
      meinasin alkaa itkemään kun black country woman alkoi, oon fanittanu zeppeliiiniä niiiin kauan:D
      ja sit your long journey lopuks, oijoi

      se alison on kyl pieni nainen, mutta sen ääni ei niinkään :)

      • mama (black country woman)

        kyllä siinä tais silmännurkat kostua!


    • Soolourallaan Robert Plant on osoittanut monipuolisuutensa ja kykynsä uudistua. Ja sen, että on keksinyt tavan tulkita musiikkia aina sen hetkisellä äänellään. Pisteet sille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      127
      4255
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      3012
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2534
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2111
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      256
      1699
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      46
      1626
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1567
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1436
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1430
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1211
    Aihe