Oulun kaupungin mielenterveyshoito on retuperällä!!! ( jos edes "hoidosta" voi puhua ) !
ainut hoito on lääkärien reseptit joita syydetään tolkuttomasti. sitten kun ihmiset ovat jääneet lääkkeisiin koukkuun niitä ei auteta MILLÄÄN TAVALLA !!!!!!!!!!!!!!!!!
ainut hoito on lääkärien reseptit joita syydetään tolkuttomasti. sitten kun ihmiset ovat jääneet lääkkeisiin koukkuun niitä ei auteta MILLÄÄN TAVALLA !!!!!!!!!!!!!!!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
kokemusta itselläkin asiasta.
lähiomaiset tuomitaan myös "hulluiksi". Silloinhan ei asioille tarvitse oulun kaupungin tehdä mitään!
voi niiden antaa vain olla. ongelma kun ei ole heidän. USKOMATONTA!
Mä olen 26-vuotias ja syönyt mielialalääkkeitä jo kahdeksan vuotta, mutta terapiaan en ole päässyt. Mulla nää ongelmat on lähinnä traumaperäisiä, eli jos saisin asioita selvitettyä, niin ehkä voisinkin päästä jaloilleni. Mutta tilanne on Oulussa tämä: vaikka ei itse pärjää, niin apuakaan ei mistään saa. Ehkä sit jos yrittäs ensin ottaa itsensä hengiltä niin ehkä sitten vois päästä jonnekkii terapiaan... enpä oo vielä kokeillu.
http://chatserver2.suomi24.fi:8080/chat/?uid=1978370&cid=725&cs=3995007257101728091