muutaman päivän kestävää matkaa elokuussa. Vaihtoehtoina Baltianmaat, Tanska tai Ruotsi.
Emme etsi rantalomaa, sinne olemme juuri menossa. Mutta lomaa, jossa olisi lapsille esim. huvipuistoja, teatteriesityksiä,museioita yms. Kertokaa mukavia vaihtoehtoja! Lapset siis alle kouluikäisiä!
Tack so mycket!
Perheen kanssa matkalle
5
1107
Vastaukset 5
- ja et itse
ja sinulla on netti? Ja odotat että joku etsii ja kertoo sinulle kaikki kohteet sinun puolesta ja että kelpaako? Annan neuvon että alappa itse vaan etsiä pennuillesi sopivat kohteet sillä löysithän ihan itse sen rantakohteekin. Onnea etsintää sillä niitä kyllä löytyy.
- 3 vaihtoehtoa
1. Tallinna, jossa kävisimme nukkemuseossa ja nukketeatterissa
2. Tukholma, jossa kolmåden ja gröna lund
3. Tanska, jossa legoland ja lisäksi jotain muuta
Olisi mielenkiintoista kuulla muiden kertomuksia - kaikissa käyty
3 vaihtoehtoa kirjoitti:
1. Tallinna, jossa kävisimme nukkemuseossa ja nukketeatterissa
2. Tukholma, jossa kolmåden ja gröna lund
3. Tanska, jossa legoland ja lisäksi jotain muuta
Olisi mielenkiintoista kuulla muiden kertomuksiaja edullisin tuo Tallinna ja vie vähiten aikaa. Kallein Leogoland ja helposti 4 hengen perheellä 5000 euroa riippuen millä menee. Siitä vaan sitten valitsee joku ja ensi kesänä seuraava jne.
Helppoa?
Tack tack - Kielitaitoa
3 vaihtoehtoa kirjoitti:
1. Tallinna, jossa kävisimme nukkemuseossa ja nukketeatterissa
2. Tukholma, jossa kolmåden ja gröna lund
3. Tanska, jossa legoland ja lisäksi jotain muuta
Olisi mielenkiintoista kuulla muiden kertomuksiaYmmärtävätkö lapsesi vieraskielistä selostusta? Jaksavatko kävellä kilometri- ja tuntikaupalla, jonottaa? Itse valitsisin Kolmårdenin ja Gröna Lundin noista aiemmin ehdotetuista, kielitaidon puute ei haittaa, eikä ole liian rankka reissu. Tuo Legoland voi sitä nimittäin olla. Eläimet on aina kiinnostavia ja samoin huvipuistot. Toki huvipuistoja löytyy Suomestakin, mutta jos nyt ulkomaille pitää päästä.
- linkki tekstiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7082025Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3411095- 69926
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö150844Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65626- 46614
- 31609
- 88577
- 32570
- 37530