Kaupunginosien lempinimet

Moi!

Oisin kiinnostunu kuulemaan kaikki maholliset lempinimet Imatran eri kaupunginosista. Tiedän jo,että Rajapatsas on Bronx ja Meltola on Ghetto. Onko muillaki kaupunginosilla lempinimiä? Mitä? Joku puhu joskus Moskovasta. Onko se Saarekseenmäellä? Jos tiiät jotai ni oisin erittäin kiitollinen,jos laitat tänne miulleki tiedoks ja iloks :)
171706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Rämptön City

Äänestä

sienimäki on tattikumpu, mansikkala on manhattan

Äänestä

Viralliset nimet tämän kaksoiskaupungin osille ovat SVETOGORK ja Imatra verorahamme menevät pääasiassa SVETOGORSKIIN tai täällä asuvien venäläisten hyväksi.

Äänestä
  • ...

    Äänestä

V-niskaa kutsutaan Miamiksi koska se on niin hieno paikka.Todellisuudessa se on kauoungin keskusta ja siellä asuu ne jotka oikeesti on in.

Äänestä
  • Niska Las Vegas oli aikoinaan ja Karhumäki huitsin vidun Nevada

    Äänestä

Mikä hiton Bronx. Olen ikäni asunnut Patsaalla, enkä ole kuullut moista nimeä ollenkaan. Sama juttu Manhattanilla ja muilla.

Äänestä
  • Johtuu varmaan iästäsi. Ei parikymppiset ole kuulleetkaan.

    Äänestä

Sienimäen vois nimetä ainakin venäläisten asukkaiden määrän perusteella vaikka pikku-pietariks. Taitaa nykyään suunnilleen puolet asukkaista olla sieltä kotoisin.

Äänestä
  • ,,mutta se levisi 80-luvun lopulla käsittämään koko Imatraa,,,,,

    Äänestä

  • No ei todellakaan. Toivomus on että palstalla pysytellään totuudessa.

    Äänestä

  • Ei asu venäläisiä sen enempää kuin muuallakaan. Toivotaan pidättäytymistä liioittelemiseen.

    Äänestä

En ole nyt ihan perillä mihin kaupunginosaan virallisesti kuuluu mutta käydessäni siellä teilläpäin ristin sen heti Pikku-Mogadishuksi..tiedätte kyllä mitä tarkoitan.

----------------------------------------------------

Oliko muuten se Pirunkorpi ihan virallinen nimi vai ehkä vieläkin...vaiko lempinimi?

Äänestä
  • Emmie muista!

    Äänestä

Se Rajapatsas=Bronx, Mansikkala=Manhattan, I-koski=Long Island, Meltolan parhaat palat=Beverly hills Niska=Las Vegas, Sienimäki=Queens...

Äänestä
  • Bel Air, Malibu, Compton, Inglewood ja South Central?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raza kirjoitti:

Moi!

Oisin kiinnostunu kuulemaan kaikki maholliset lempinimet Imatran eri kaupunginosista. Tiedän jo,että Rajapatsas on Bronx ja Meltola on Ghetto. Onko muillaki kaupunginosilla lempinimiä? Mitä? Joku puhu joskus Moskovasta. Onko se Saarekseenmäellä? Jos tiiät jotai ni oisin erittäin kiitollinen,jos laitat tänne miulleki tiedoks ja iloks :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu