Osaako kukaan neuvoa hyvää ja (mahd. halpaa) lapsiystävällistä hotellia New Yorkissa. Kiitos jo etukäteen.
Vastaukset 4
- en ymmärrä
mikä on lapsiystävävällinen hotelli? Onko sellaisia mihin ei saa viedä lapsia eikä olla ystävällisiä lapsille? On nämä älyttömiä kysymyksiä ja pitää vielä suositella?
- keskilännestä
Ystävällisiähän kaikkien pitäisi olla iästä riippumatta, siitä en huolehtisi. N.Y.C:ssä hotellihuoneet ovat tyypillisesti hyvin pieniä myös tasokkaissa hotelleissa. Vaihtoehdoksi voit varata 'conncting rooms' eli kahta huonetta yhdistää väliovi.
- matkailija x
Lapsiystävällinen voisi tarkoittaa esim. varasänkymahdollisuutta, keittonurkkausta jne.
Mm. Radio city apartments mainitaan jatkuvasti Tripadvisor.comin New York City-forumissa lapriystävällisenä majoituksena.
Lue keskusteluja tästä linkistä, lisää vaihtoehtoja
http://www.tripadvisor.com/SearchForums?ff=5&geo=60763&scope=2&q=children budget hotel &returnTo=/ShowForum-g60763-i5-New_York_City_New_York.html&x=8&y=9 - ystävällisesti
Korostan, että minulla ei ole mitään lasten kanssa matkailua vastaan, mutta Nykki on kyllä viimeinen paikka, jonne lähtisin lapsen kanssa. Et kerro ikää, mutta väliäkö tuolla. Ei lapsi jaksa koluta niita katuja, jos on käveluyikäinen ja liikenne on todella hurja. Rattaissa on tylsä roikkua koko päivä, jos vanhemmat haluavat liikkua laajemmin Nykissä.
Jättäkää se lapsi hyvään hoitoon kotiin. Varmasti parasta kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64657- 55650
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43582Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33553En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32528Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37446
- 33435