Vanhat ukot uskontopalstoilla

Kopioivat pitkiä otteita Raamatusta tai omista saarnoistaan. Rasittavia otuksia! Vakas osaa kyllä toisaalta keskustellakin Raamatun paikoista ja on aktiivinen sekä huomioi toisiakin.Muilla palstoilla on paljon pahempia örveltäjiä.
2233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiitos. En kylläkään etsi ihmisten hyväksyntää jutellessani, vaika se kyllä tuntuu mukavalta kun saa positiivistä palautetta.

Äänestä

gxfmgfz

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllästynyt kirjoitti:

Kopioivat pitkiä otteita Raamatusta tai omista saarnoistaan. Rasittavia otuksia! Vakas osaa kyllä toisaalta keskustellakin Raamatun paikoista ja on aktiivinen sekä huomioi toisiakin.Muilla palstoilla on paljon pahempia örveltäjiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu