Onkos kenenkään tullut hommattua ko. venettä? Mielipidettä/kokemuksia? Diesel vai Bensa koneella?
kiitos
kiitos
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
varsin paljon vetouistelu.com:n keskusteluissa. Se yksilö jonka itse näin merelle oli kyllä koomisen näköinen, Isäntä ajoi ja emännän paino ei riittnäyt viemään venettä suorassa vaan kynti ikävästi vinottain. Tiedä sitten oliko vika, isännässä, venessä vai emännässä.
Meillä kerhon laiturissa on myös yx tämmöinen Weekend sisäperämoottorilla ja ihmettelin myös että vene kulkee ihan vinossa kun laiturista lähti.
En tiedä mitä paskan jauhantaa täällä taas harrastetaan mutta mitä olen noita uusia örnvikejä nähnyt niin eipä tule mieleen toista saman kokoluokan paattia joka olisi yhtä massivinen keulastaan ja kantava. Että saa olla sitten helvetisti kuormattu että kulkee kenossa. Oletteko muuten koskaan sattuneet näkemään esim Flipper 630 läpikuljettava mallia, jossa läski eukko istuu keulan poterossa. Hyvä ettei hörppää vettä. Siinä on sitten oikeasti naurettavan näköistä menoa vinottain.
Veneessä tai kipparissa oli talven/kevään aikana juttu tosta mallista. Kulki 30 solmua vakio sisäkoneella.
Muuten venen oli minusta oikein viihtyisä paatti, mutta pienten lasten kanssa ei pääse millään keulaan. Pitää harjotella peruuttamista ;)