toledon abs valo

Toledo alkoi polttelemaan abs:n merkkivaloa, valo palaa nyt koko ajan.. Auto kävi katsastuksessa, yksi jarruista on tehoton, muut kolme ok.

Voiko valon palaminen johtua tehottamasta jarrusta vai onko taustalla isompi vika esim. abs boksi/johdot?
1806
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ABS:n sulake ja siten koodinlukijalla vikakoodi, jos jostain pyörästä on mennyt ABS anturi. Ei välttämättä siitä huonommin jarruttavasta, sillä ei liene mitään tekemistä tämän vian kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tollopelotoniltaa kirjoitti:

Toledo alkoi polttelemaan abs:n merkkivaloa, valo palaa nyt koko ajan.. Auto kävi katsastuksessa, yksi jarruista on tehoton, muut kolme ok.

Voiko valon palaminen johtua tehottamasta jarrusta vai onko taustalla isompi vika esim. abs boksi/johdot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu