Auttakaa...

Raskausviikkoja on nyt 6 ja minulla on ollut viikon verran "beigeä" valkovuotoa.. onko kyse jostain keskenmenosta? :( alavatsa kipuja oli alkuun todella paljon mutta nyt ei niitäkään ole melkeen viikkoon ollu... ehkäpä kerran päivässä vain jotakin pientä ohimenevää lievää kipua... pelottaa hirveesti :(
4502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vaikuttaa. JOs ei alamaha ja alaselkäkipuja ole (pahoja sellaisia) yhtäaikaa, ja kirkasta verta, niin nou hätä!

Äänestä

justiinsa aloin tänään pelkäämään samaa ja minulla on vasta ihan alulla,viides viikko alkaa.samaa ruskeeta mömmöä tulee ja välillä nippaisee,mutta kaverini on raskaana ja samat oireet kuulemma..luojan kiitos muitakin on.. toivottavasti ei tod ole vakavaa. perjantaina eka ultra..pelottaa ihan älyttömästi..
onnea ja kirjottele miten meneepi..onko sulla jo ultra ollut??

Äänestä

kohtusi limakalvo vaan paksuuntuu raskautta varten ja vuodot johtuvat siitä, samoin nipistelyt yms. johtuvat alkuun turpoavasta kohdusta.

Äänestä
  • kiitoksia vastanneille :) eiköhän me tytöt pärjäillä nytten ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


epävarma olen kirjoitti:

Raskausviikkoja on nyt 6 ja minulla on ollut viikon verran "beigeä" valkovuotoa.. onko kyse jostain keskenmenosta? :( alavatsa kipuja oli alkuun todella paljon mutta nyt ei niitäkään ole melkeen viikkoon ollu... ehkäpä kerran päivässä vain jotakin pientä ohimenevää lievää kipua... pelottaa hirveesti :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu