mitä lahjaksi opelle?

Moi!

9.luokka on lopuillaan, eikä meidän luokalla ole mitään lahjaa opettajallemme, joka on kestänyt meitä nämä kolme vuotta! Olisiko jollakin jotain vinkkejä?
hinta saa olla varmaan noin 50-100 €
Matematiikan opettajasta kyse...
8783
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suosittelen omenaa.

T:Tauno

Äänestä
  • hyvä idea sinänsä. muita ehdotuksia? :DD

    Äänestä

  • taina-92- kirjoitti:

    hyvä idea sinänsä. muita ehdotuksia? :DD

    onko opettaja mies vai nainen jos hän on nainen niin hyvä voiti olla esim. joku marimekko tyylinen kahvikuppi setti:-)

    Äänestä

  • Niskalaukaus?

    Äänestä

Onko opettajalla jotain tiettyä sanontaa??? Painakaa se paitaan. Tehkää hieno kortti joka kuvaa häntä ja lahjakortti johonkin hierontapaikkaan piristäisi varmasti. Koruja ei kannata antaa sillä on vaikea tietää hänen mieltymyksistänsä

Äänestä

Marimekon mariskooli on paljon värivaihtoehtoja (n.25–60€ värin mukaan), myös muumimuki on kiva.

Äänestä

Viinapullon ja siihen vähä lahjanaruu.

Äänestä

jätä pillusi pesemättä viikon ajan ja mee koulun jälkee sen pöydäle ilman housuja ja sano sille että haista mun kurapilua uh!

ps.Ahmed Alambir 22 years tampeere

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taina-92- kirjoitti:

Moi!

9.luokka on lopuillaan, eikä meidän luokalla ole mitään lahjaa opettajallemme, joka on kestänyt meitä nämä kolme vuotta! Olisiko jollakin jotain vinkkejä?
hinta saa olla varmaan noin 50-100 €
Matematiikan opettajasta kyse...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu