Niin mitä oikeita korvatulehduksta tulee? (kyseessä 10-kuinen lapsi)
korvatulehduksen oireet
huolestunut äiskä
2875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Moi!Meillä poika on 5kk ja jo 3 korvatulehdusta ollu:( Meillä ei oo kertaakaan ollu kuumetta,ei edes lämpöö. Yöt on tosi levottomia ja syöminen huonoo.Mä imetän vielä.Vauveli aina imasee pari kertaa ja sit päästää irti ja alkaa kauhee huuto,mut kuitenki sit näyttää aina siltä et haluis lisää. Korvatulehduksessahan se imeminen sattuu sinne korvaan. Yskä ja nuha oli myös yhellä kerralla,mut ei noilla kahella muulla kerralla. Kannattaa käydä lääkärissä näytillä jos yhtään epäilee.
Harmi, kun sun vauvalla on jo ehtinyt olemaan korvatulehduksia. Onko hänellä isosisaruksia, jotka tuovat pöpöjä kotiin? Vai mistä hän niitä saa? Onko teillä ollut rs-virusta? Sitä on ollut tänä vuonna paljon liikkeellä.
Minulle tuli mieleen, kun sun vauvelilla on kerennyt nuoresta iästään huolimatta olemaan jo 3 korvatulehdusta, niin olisiko mahdollista, että asunnossanne olisi hometta? Se lisää lasten korvatulehduksia. Onko asunnossanne teidän aikana ollut kosteusvahinkoja? Oliko vauvallanne jo korvatulehduksia tai flunssaa täysimetyksenkin aikana? Minulla on ensi viikolla puoli vuotta täyttävä vauva. Hyvää kesää teidän perheelle!