molemmat ollaan varattuja ja molemmilla lapsia, täähän on ihan sairas tilanne, ei mitään järkeä. Tää on pakko lopettaa,vaikka tunteet olis niin älyttömän vahvat.
eihän tässä oo
mitään järkee
111170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
lapset kärsivät esimmäisestä erosta eniten, sitten ne tottuu eroihin. Lapsillakin on älyttömän vahvat tunteet vanhempiinsa.
sitten. sopii mulle.
hauskoja.
täällä joku kirjoittaa tosissaan? :D Pelkkää paskanjauhamistahan tämä koko palsta on. Tosielämä on sitten asia erikseen. Eikö?
paskanjauhantaa...sitäpaitsi,, tuosta vastauksesta,,sehän oli ihan muuta kuin tosissaan
ottamista,,ootko pikkusen pihalla..??
päässyt käymään. Tunteet ovat vahvemmat kuin mitä ikinä olen kokenut. Keskustellaan ensin ja lopetetaan sitten, jookos?
se siihen keskustelutasolle. Enpä usko; oot liian ihana.
avioerotilasto kasvaa ja taas saamme lisää ongelmanuorisoa, joita kukaan ei ehdi rakastamaan.
kyllä aikuisen ihmisen on pystyttävä hallitsemaan himonsa ja hillitsemaan halunsa.
että lapset kärsii enemmän huonossa liitossa.
Meillä on vaan yksi elämä antaa palaa vaan.....
Miksi naiset menevät surkiloiden kanssa tekemään lapsia? Onko kaikki naiset niin tumpeloita parivalinnoissa, kun huomaavat vasta lasten maailmaan saattamisen jälkeen tehneensä suuren virheen ja sitoutuneensa väärään mieheen? Ei ole. Naiset olivat varmoja ja halusivat elää yhdessä perheenä ikuisesti, mutta kun naapurin mies on komeampi ja sillä on kaikki suurempaa ja se osaa ottaa naisen huomioon ja rakastaa ja rakastella rajummin kuin oma mies ja kaikkia muita naisia paitsi omaansa.
Oon jo toista vuotta yrittänyt, mutta enpä oo vaan onnistunut.