Eira!Rikkaat eivät myy ainakaan!
Buhahhaaaaaa!!!!!
8351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
TYHJÄNÄ?
Igglon sivuilla korvamerkintä? Se tarkoittaa sitä, että kyseiset asunnot ovat OSTAJIEN korvamerkitsemiä, eli jos noilta punaisilta paikoilta tulee kämppiä myyntiin, niin ostaja saa siitä ilmoituksen. Eli kovasti näyttää kysyntä ylittävän tarjonnan Eirassa. Tyhjätasku-vuokralaista tämä nyt ei tietenkään liikauta suuntaan tai toiseen, sillä Eirassa asuntojen neliöhinnat ylittävät heidän maksukykynsä.
Sovitaan niin.
Yritä nyt pässi sisäistää tuo korvamerkinnän määritelmä. Katso vaikka sieltä Igglon sivuilta, jos et usko, äläkä minulle kiukuttele.
Vain oikeassa korvassa merkintä,niinkuin sinulla.
Ja tatska perseessä,jossa lukee I love you nordea.
Nolottaako, kun luulit korvamerkintöjä myytäviksi asunnoiksi? Minua ainakin nolottaisi. Onneksi en ole niin tyhmä.
Joo, kyllä se näin on. Kaikki punaiset myynnissä, mieti!!! Kohta saat sinäkin oman hal-val-la, kunhan vain ODOTAT VUOKRALLA vielä vähän aikaa.
Ei jumankauta.
Eihän tän palstan viestit ole enää todellisia, ei KUKAAN voi olla noin hölmö?
"Eihän tän palstan viestit ole enää todellisia, ei KUKAAN voi olla noin hölmö?"
Palstan viestit heijastavat kyllä todellisuutta, mutta ainoastaan eräänlaista rinnakkaistodellisuutta. Tuossa meidän arkitodellisuutemme tuolla puolen olevassa maailmassa vuokralaiset ovat varakkaita, hyvän työmarkkina-aseman omaavia sekä ennen kaikkea omaa talouttaan rationaalisesti ja pitkäjänteisesti suunnittelevia voittajia. Jokainen voi kohdallaan miettiä, koskettaako tällainen rinnakkaistodellisuus miltään osin paremmin tuntemaamme arkitodellisuutta.